Березнегуватська громада
Миколаївська область, Баштанський район

Шановні жителі громади!

Дата: 11.03.2024 13:29
Кількість переглядів: 28

           Для попередження виникнення пожеж у природних екосистемах потрібно дотримуватись певних правил поведінки.

            Основною причиною виникнення лісових пожеж, в переважній більшості, є порушення громадянами вимог. Правил пожежної безпеки в лісах та випалювання сухої трав’яної рослинності на сільгоспугіддях, пустищах, вздовж доріг, що межують з лісовими масивами. Сильні весняні вітри сприяють розповсюдженню вогню у прилеглі лісові насадження, чим створюють реальну загрозу їх знищення. Зростання відвідування лісових насаджень населенням, особливо у вихідні та святкові дні, також зумовлює значне збільшення кількості пожеж. Помилкова думка людей про те, що спалюванням сухої рослинності можна швидко навести лад на полях або на власних садибах, призводить до знищення родючого шару ґрунту та загибелі тварин і птахів, як народжених, так і не народжених. Люди, спалюючи суху траву або розводячи багаття не розуміють, що вогонь швидко може стати неконтрольованим, оскільки значна відкрита площа горіння та сильний вітер призводять до того, що невеличке багаття перетворюється на масштабну пожежу та вогонь із полів, лугів та прибережних смуг швидко переходить як на лісові насадження, торфовища, так і на приватні будівлі. Отже, порушення правил пожежної безпеки не тільки несе загрозу навколишньому середовищу, а й становить небезпеку для життя людей і тварин.

         Упродовж пожежонебезпечного періоду (і особливо в умовах воєнного стану!!!) підприємствам, установам, організаціям (незалежно від виду їх діяльності, форм власності) та громадянам СУВОРО ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

- розведення багать у лісі;

- заїзд на територію лісового фонду транспортних засобів та інших механізмів, за винятком тих, що використовуються для лісогосподарської мети;

- відвідування населенням хвойних насаджень при підвищеному класі пожежної небезпеки (надзвичайна небезпека) за умовами погоди;

- палити, кидати у лісі непогашені сірники, недопалки;

- випалювати траву та інші рослинні рештки на землях лісового фонду та сільськогосподарського призначення, а також на інших земельних ділянках, що безпосередньо примикають до лісу та сільськогосподарських угід.

Пам’ятайте, що природні екосистеми створюються десятиліттями, а знищуються в одну мить. Попередити пожежу набагато простіше, ніж загасити!



« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано