Березнегуватська громада
Миколаївська область, Баштанський район

Як розрахувати орендну плату за пай!?

Дата: 06.02.2020 20:23
Кількість переглядів: 1254

 

 

вул. Космонавтів, 61

м. Миколаїв, 54020, Україна

Т. (0512) 44-54-60, 44-54-61

Е:mykolaiv1.mykolaiv@legalaid.mk.ua

www.legalaid.gov.ua

Фото без опису

Миколаївський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги

 

Як розрахувати орендну плату за пай!?

Порядок укладення договору оренди

Згідно із частиною четвертою статті 124 Земельного кодексу України передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у власності громадян і юридичних осіб, здійснюється за договором оренди між власником земельної ділянки і орендарем.

Статтею 16 Закону України «Про оренду землі» (далі – Закон) передбачено, що укладення договору оренди земельної ділянки із земель приватної власності здійснюється за згодою орендодавця та особи, яка згідно із законом вправі набувати право оренди на таку земельну ділянку.

Відповідно до статті 6 Закону право оренди земельної ділянки підлягає державній реєстрації відповідно до закону. Таким чином, обов’язокорендаря земельної ділянки щодо виплатиорендної плати за використання земельної ділянки виникає з моменту державної реєстрації договору орендиземлі.

Договір орендиземліукладається у письмовій формі і за бажанням однієї із сторін може бути посвідченийнотаріально.

Типова форма договору орендиземлі затверджується Кабінетом Міністрів України. Розповсюдженою є практика, що реєстрацію договоріворенди земельної ділянки, за дорученнямвласника, здійснюєорендар. В такому випадку орендодавці повинні слідкувати, щоб така реєстрація відбулась, оскільки без проведення державної реєстрації договору оренди вони зможуть залишитись без орендної плати.

Розмір плати за пай відповідно до законодавства

Розмір, умови і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, які встановлюються відповідно до Податкового кодексу України), але такийрозмір має бути не меншим, ніжмінімальна сума орендного платежу, встановлена законодавством з питань орендиземлі.

Обчисленнярозміруорендної плати за землю здійснюється з урахуванням індексівінфляції, якщо інше не передбачено договором оренди.

Відповідно до ст.288.5 Податкового кодексу України розмірорендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу: не може бути меншою за розмір земельного податку:

  • для земельних ділянок, нормативну грошовуоцінку яких проведено, - у розмірі не більше 3 відсотків їх нормативноїгрошовоїоцінки, для земель загальногокористування - не більше 1 відсотка їх нормативноїгрошовоїоцінки, для сільськогосподарських угідь - не менше 0,3 відсотка та не більше 1 відсотка їх нормативноїгрошовоїоцінки;
  • для земельних ділянок, нормативнугрошовуоцінку яких не проведено, - у розмірі не більше 5 відсотків нормативноїгрошовоїоцінки одиниці площі ріллі по АвтономнійРеспубліціКрим або по області, для сільськогосподарських угідь - не менше 0,3 відсотка та не більше 5 відсотківнормативноїгрошовоїоцінкиодиниці площі ріллі по АвтономнійРеспубліціКрим або по області;
  • не може перевищувати 12 відсотківнормативноїгрошовоїоцінки (за винятком випадку визначенняорендаря на конкурентних засадах);
  • дляпасовищ у населених пунктах, яким надано статус гірських, не може перевищувати розміру земельного податку.

Плата за суборенду земельних ділянок не може перевищувати орендної плати.

Значення нормативноїгрошовоїоцінки земель щорокууточнюють на коефіцієнтіндексації, який визначають відповідно до законодавства.
Інформацію про нормативну-грошовуоцінкуземлі та коефіцієнтіндексації можна дізнатись на сайті Держгеокадастpу.

Приклад розрахункуорендної плати за пай

Наведемо приклад розрахунку плати за оренду земельної ділянки розміром 3.6 га.

Договір орендибувзаключний у 2014 році, на момент заключення договору у п.5 Договору було зазначено що нормативно-грошоваоцінка паю складає 110920 грн.

За умовами Договору орендна плата складає 5% відсотків від оцінки, отже:

110920 х 5% =5546 грн – така сума орендної плати за пай у 2014 році.

У 2015 роцікоефіцієнтіндексації становить 1,2 та у Договорі зазначено, що обчисленнярозміруорендної плати здійснюється з урахуванням індексації, тому:

110920х1,2х5% = 6622, 2- сума орендної плати за пай у 2015 році.

Отримати консультацію з правових питань можна у Миколаївському місцевому центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги, який працює за адресою: 54056, м. Миколаїв,вул. Космонавтів, 61, тел. (0512) 44-54-60, 44-54-61

Перейти на офіційну сторінку на Facebook можна за посиланням:https://www.facebook.com/1mykolaiv.centr.BVPD/

Цілодобово функціонує єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги – 0 800 213 103. Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів в межах України безкоштовні.

Ще більше консультаційна інформаційному ресурсіWikiLegalAid, який можна знайти за посиланням wiki.legalaid.gov.ua.

Місце розташування та контакти відділів бюро правової допомоги:

https://mykolaiv.legalaid.gov.ua/ua/miscevi-centri/pershyi-mykolaivskyi-mistsevyi-tsentr-z-nadannia-bezoplatnoi-vtorynnoi-pravovoi-dopomohy

 

 « повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано