Результати перевірки дотримання санітарного законодавства щодо організації протиепідемічних заходів з профілактики поширення коронавірусної хвороби

Дата: 22.02.2021 09:51

Снігурівське міжрайонне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області на території Березнегуватського району, в межах своїх повноважень, щоденно здійснює перевірку закладів торгівлі, громадського  харчування, освітніх закладів  щодо дотримання протиепідемічних заходів з профілактики поширення  корона вірусної хвороби  згідно Постанов Головного державного санітарного лікаря України,  Постанови КМУ від 09.12.2020 №1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».

За поточний період з 01.02.2021 році було проведено санітарно-епідеміологічний  нагляд  закладів торгівлі продовольчими та непродовольчими товарами - 65, закладів  освіти - 2. Порушення  протиепідемічних заходів були виявлені у  5 закладах торгівлі продовольчими та непродовольчими товарами.

За результатами перевірок на керівників (ФОП) були складено   протоколів про адміністративне правопорушення - 5.  Основні види порушень: не організований централізований збір використаних ЗІЗ, паперових серветок в окремі контейнери (урни) з кришками та одноразовими поліетиленовими пакетами з подальшою утилізацією; порушення дезінфекційного режиму; працівники закладів торгівлі, в тому числі, які видають замовлення та здійснюють розрахунок  не використовують засоби індивідуального захисту, а саме не одягнені в одноразові рукавички.

Для протидії поширення коронавірусної хвороби COVID-19, всім громадянам та  працюючому населенню на робочих місцях необхідно дотримуватись протиепідемічних заходів які прописані у постановах Кабінету Міністрів України та Головного державного санітарного лікаря України. Лише при дотриманні протиепідемічних заходів ми зможемо уберегти себе, своїх рідних та оточуюче населення від  зараження та розповсюдження   коронавірусної хвороби.

Ще раз наголошуємо про необхідність користуватись засобами індивідуального захисту ( маски, респіратори, тощо) в місцях масового скупчення людей, у приміщеннях закладів (обслуговування, офіси, заклади освіти та інші), мити руки з милом або знезаражувати спиртовмісними  антисептиками, утримання від контактів з особами, що мають симптоми респіраторних захворювань - кашель, лихоманка, ломота в тілі тощо, у разі виникнення симптомів респіраторних захворювань самоізолюватись та обов’язково звернутись за медичною допомогою  до сімейного лікаря.

Бережіть своє здоров’я, здоров’я близьких та людей які вас оточують.