ЗАХИСТ ПОСІВІВ ВІД ШКІДЛИВИХ ОБ’ЄКТІВ
На території району продовжували утримуватися малосприятливі для розвитку шкідливих організмів агрокліматичні умови. За результатами проведеного фітосанітарного моніторингу встановлено, що мишоподібними гризунами залишається заселено близько 24% посівів озимих культур. Чисельність жилих колоній складала 0,8, максимально зберігається до 2 колоній на гектар. На посівах ріпаку жилі колонії гризунів виявлені на 39% площ, за кількості 0,5-1 колонія на гектар. У багаторічних травах мишоподібні гризунів за чисельності 0,5-4 колонії на гектар обліковувалися на 20-30% площ.
Розпочалося заселення посівів озимини хлібними блішками. Шкідник обліковувався на 5% площ за щільності 0,4-1 екз./м². Відновилося живлення личинок хлібного туруна.
На посівах озимого ріпаку розпочалося заселення хрестоцвітними блішками та прихованохоботниками. Активний літ прихованохоботників відмічався 12-13 березня, на жовті пастки в цей період відловлювалося по 15-20 жуків.
З підвищенням температурного режиму прогнозується активізація шкідливих організмів. Проходитиме заселення посівів озимих зернових та ріпаку комплексом шкідників, розвиватимуться хвороби, які сприятимуть збільшенню втрати врожаю.
Забур*яненність посівів - одна із причин втрати значної частини урожаю, зниження ефективності добрив. Недобір урожаю озимих і ярих культур від хвороб досягає 5-6 ц/га. Шкідливі організми не тільки забирають свою частку врожаю, а ще й знижують його якість . Тому, особливу увагу просимо Вас приділити обстеженню полів з метою встановлення наявності їх (бур*яни, шкідники, хвороби).При встановленні наявності , своєчасно провести боронування, хімічну прополку посівів та роботи по захисту рослин від наявних шкідливих організмів.
Зріджені та слабо розвинені посіви , в яких формується більш сильний ступінь забур*яненості , потребують обприскування гербіцидами. Ефективність хімічної прополки залежить від правильного вибраного гербіциду і строку проведених обробітків. Обприскування посівів можна проводити при температурі повітря +10*С.
Всі роботи по захисту рослин необхідно проводити пестицидами дозволеними для використання в Україні , згідно «Переліку…..» з дотриманням регламентів застосування, зберігання, транспортування.
Під час проведення захисних заходів потрібно дотримуватися правил техніки безпеки та керуватися Державними санітарними правилами ДСП 8.8.1.2.001-98 «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві».
Особи, діяльність яких пов’язана з виконанням робіт з пестицидами та агрохімікатами повинні мати при собі допуск (посвідчення), медичну книжку і наряд на виконання такої роботи (відповідно до постанови КМУ від 18 вересня 1995 р. № 746).
Вкотре нагадуємо, про те, що відповідальність за порушення законодавства у сфері захисту рослин несуть особи, винні у не проходженні спеціальної підготовки та не отриманні відповідного допуску та посвідчення на право проведення робіт, пов’язаних з транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею засобів захисту рослин, що тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову відповідальність згідно із Законом України «Про захист рослин».
За рекомендаціями можна звертатись до спеціалістів управління фітосанітарної безпеки за тел. 0965609235, 0979165200.
Дякуємо за співпрацю. Добрих Вам врожаїв.
Спеціалісти УФБ: А. Сигида
С. Масной