ХОЧЕТЕ ОТРИМАТИ КВАЛІФІКОВАНОГО ПРАЦІВНИКА? ДУАЛЬНА ОСВІТА: ЯК «ЦЕ ПРАЦЮЄ?

Дата: 29.03.2021 08:55

Дуальна форма здобуття освіти передбачає поєднання здобувачами теоретичної підготовки в закладах освіти з практичною - на робочих місцях задля набуття відповідної професійної кваліфікації.

У разі впровадження дуальної освіти навчальний заклад та роботодавець стають рівноправними партнерами, бо останній може брати участь у розробці робочих та індивідуальних планів і оцінювати результати здобувача.

Зацікавленість роботодавців полягає в тому, що вони отримують молодого висококваліфікованого працівника, максимально мотивованого до роботи одразу після закінчення навчання.

Які переваги дуального навчання?

-  по- перше, використання сучасних виробничих технологій, необхідних саме для відповідної професії;

-  по- друге, підвищення рівня практичної підготовки кадрів;

- по-третє, корегування навчальних планів і програм під потреби підприємства;

- по-четверте, пришвидшення та адаптація безробітного в колективі, пристосування до робочого ритму;

-  по-п»яте, на практичні заняття відводиться переважна більшість годин, завдяки чому начання стає практико-орієнтованим;

- по-шосте, роботодавець отримує кваліфікованого працівника з тією якістю знань та вмінь, який на даний момент йому потрібен.

Дуальна форма навчання покликана налагодити ефективну співпрацю навчальних закладів з ринком праці та створити реальні можливості для впливу фахівців ринку на зміст освітніх навчальних програм.

Порядок дій для організації професійного навчання за дуальною формою у закладах освіти наведено в додатку.

За більш детальною інформацією з даного питання звертайтесь до Березнегуватської районної філії Миколаївського ОЦЗ за адресою:

смт Березнегувате вул. 1-ше Травня,109,  або за тел.  (05168)9-22-71,

(05168) 9-20-77, (05168)9-23-54.

Завжди готові до співпраці!