Обережно, отруйні комахи!

Дата: 02.06.2021 18:19

НМЦ ЦЗ та БЖД Миколаївської області

Обережно,  отруйні  комахи !

Каракурт

Місце зустрічі – сади, огороди, висока трава. Сезонність захворювання – весняно-літній період. Агресивною і отруйною є лише самка каракурта, яку в народі ще називають “ чорною вдовою”.

Ознаки захворювання: через 10 хвилин після укусу каракуртом з´являється різкий біль, що поширюється по всьому тілі. На хворого находить неусвідомлений страх. Людина не може стояти на ногах, у нього підвищується температура і кров´яний тиск.

Допомога:  лікування укусів каракурта  має проводитись лише в медичних закладах під наглядом лікаря.

Кліщ

Місце зустрічі – ліс, парк,  водойми, колодязі,  резервуари з питною водою, тваринницькі приміщення, пасовища , житлові приміщення.

Кліщі, які присмокталися до шкіри, мають вигляд малопомітних чорних плямок,  їх важко відрізнити від природних утворень на шкірі.

Допомога:  уражене місце змастити олією, вазеліном, гасом, бензином. Після цього паразит спробує вилізти самостійно. Ранку потрібно продезінфікувати, вилучених кліщів спалити.

Якщо кліщ не відчепився, візьміть його пінцетом  і повільно викручуйте. Давити чи різко висмикувати кліща не можна,  щоб у шкірі не залишалася його голова. Якщо при видаленні кліща голівка його відірвалася і залишилася в шкірі, потрібно звернутися в медичну установу.

Памятайте !

При лісових прогулянках, зборі  грибів, ягід дотримуйтесь  найпростіших правил:

- Одяг повинен надійно закривати тіло;

-  Для запобігання укусів застосовуйте хімічні засоби відлякування:

хімічні засоби, що продаються в аптеках та в магазинах господарчих

товарів;

-  Не беріть в руки не відомих комах.