Обережно, отруйні комахи!
НМЦ ЦЗ та БЖД Миколаївської області
Обережно, отруйні комахи !
Каракурт
Місце зустрічі – сади, огороди, висока трава. Сезонність захворювання – весняно-літній період. Агресивною і отруйною є лише самка каракурта, яку в народі ще називають “ чорною вдовою”.
Ознаки захворювання: через 10 хвилин після укусу каракуртом з´являється різкий біль, що поширюється по всьому тілі. На хворого находить неусвідомлений страх. Людина не може стояти на ногах, у нього підвищується температура і кров´яний тиск.
Допомога: лікування укусів каракурта має проводитись лише в медичних закладах під наглядом лікаря.
Кліщ
Місце зустрічі – ліс, парк, водойми, колодязі, резервуари з питною водою, тваринницькі приміщення, пасовища , житлові приміщення.
Кліщі, які присмокталися до шкіри, мають вигляд малопомітних чорних плямок, їх важко відрізнити від природних утворень на шкірі.
Допомога: уражене місце змастити олією, вазеліном, гасом, бензином. Після цього паразит спробує вилізти самостійно. Ранку потрібно продезінфікувати, вилучених кліщів спалити.
Якщо кліщ не відчепився, візьміть його пінцетом і повільно викручуйте. Давити чи різко висмикувати кліща не можна, щоб у шкірі не залишалася його голова. Якщо при видаленні кліща голівка його відірвалася і залишилася в шкірі, потрібно звернутися в медичну установу.
Пам’ятайте !
При лісових прогулянках, зборі грибів, ягід дотримуйтесь найпростіших правил:
- Одяг повинен надійно закривати тіло;
- Для запобігання укусів застосовуйте хімічні засоби відлякування:
хімічні засоби, що продаються в аптеках та в магазинах господарчих
товарів;
- Не беріть в руки не відомих комах.