ОБЕРЕЖНО! БЛИСКАВКА

Запобігти!

Врятувати!

Допомогти!

Навчально – методичний центр цивільного захисту та

безпеки життєдіяльності Миколаївської області

інформує,  застерігає,  рекомендує:

ОБЕРЕЖНО!  БЛИСКАВКА

Фото без описуУраження блискавкою не досить часте явище. Блискавкою як правило уражаються люди, що перебувають на відкритому місці під час грози. Ураження обумовлене в першу чергу високою напругою та високою температурою. Блискавки бувають кульові та лінійні. Найбільш  небезпечно залишатися на відкритому просторі. Цілком небезпечно можна перечекати зливу в автомобілі. Неможна ховатися від дощу під високими деревами особливо під тими які ростуть поодинці. Найчастіше блискавка потрапляє в бук, дуб, тополь, сосну. Рідко блискавка потрапляє в березу і клен, майже ніколи не потрапляє у кущі, та низькі дерева. Не можна бігти під час грози, а якщо ви їдете в автомобілі, то необхідно стати і з салону автомобіля не виходити. Як правило в стоячий автомобіль і поїзд блискавка не потрапляє. Якщо ви знаходитесь у човні, негайно гребіть до берега. Небезпечно перебувати поряд з металевими предметами. Небажано купатися під час грози.  На відкритому просторі краще присісти у суху яму, траншею. Тіло повинно мати  якнайменше точок дотику з землею. В приміщенні не рекомендується ховатися на горищі. Якщо у вашого радіоприймача або телевізора є індивідуальна антенна її необхідно вимкнути від приладів.

Невідкладна допомога ураженому блискавкою.

Якщо в потерпілого зупинилося серце, необхідно негайно розпочати непрямий масаж серця і штучне дихання. Транспортувати постраждалого необхідно на ношах, краще в положенні на боці у відділення реанімації де є хірург, невропатолог, терапевт, офтальмолог, отоларинголог.

БЕРЕЖІТЬ   СВОЄ   ЗДОРОВ’Я   І   ЖИТТЯ!