ЩО ПОВИНЕН ЗНАТИ КОЖЕН ПРИ ПЕРЕГРІВАННІ ОРГАНІЗМУ?

Дата: 30.06.2021 20:29

Сектор з питань цивільного захисту та мобілізаційної роботи селищної ради

ІНФОРМУЄ:

ЩО ПОВИНЕН  ЗНАТИ  КОЖЕН  ПРИ ПЕРЕГРІВАННІ  ОРГАНІЗМУ?

• Спочатку людина відчуває втому, головний біль, запаморочення, нудоту, спрагу;
  • пізніше — шум у вухах, задишку, прискорене серцебиття (інтенсивно червоніє обличчя, нерідко бувають носові кровотечі);
  • якщо в цей час вжити необхідних заходів, можна уникнути тяжких наслідків перегрівання;
  • але якщо потерпілий залишатиметься на сонці та в теплі, розвиваються процеси, обумовлені ураженням центральної нервової системи:
  • важка задишка,
  • частий і слабкий пульс,
  • галюцинації,
  • підвищення температури до 40°С,
  • з'являються судоми,
  • марення,
  • можливий параліч органів дихання, припинення роботи серця.

Небезпека сонячного теплового удару збільшується при фізичному навантаженні та нестачі  води.

Організм не встигає охолоджуватися і швидко перегрівається.

Що робити при перегріваннях?

• Потерпілого необхідно покласти у тінь, піднявши вище голову, або в прохолодне приміщення, зняти одяг.
  • Найголовніше - охолодити організм.
  • Необхідно прикласти холодні компреси  на голову, шию, груди,  можна обгорнути тіло мокрим простирадлом.
  • Охолодження не повинно бути різким і швидким.
  • Якщо людина ще не знепритомніла, її треба  напоїти холодною, трохи підсоленою водою.
  • При втраті свідомості потрібно покласти потерпілого на бік.
  • При дихальній аритмії починають негайно робити штучне дихання.

Запобігання перегріванню організму полягає в  дотриманні   норм прийому сонячно-повітряних ванн. Це особливо важливо для дітей!

Уникнути сонячного удару дуже просто: одяг повинен бути світлий з легкої нещільної тканини, слід носити головний убір.

По можливості дотримуватися питного режиму, не сидіти довго на сонці.

Намагатися  не   зловживати   витривалістю  свого   організму,   більше перебувати у холодку.  Бережіть себе!