Оприлюднення інформації щодо відсутності необхідності здійснення стратегічної екологічної оцінки до проєкту державного планування

Дата: 30.07.2021 19:57

Враховуючи принцип гласності стратегічної екологічної оцінки, Березнегуватська селищна рада оприлюднює інформацію щодо відсутності необхідності здійснення стратегічної екологічної оцінки (далі – СЕО) до проєкту документа державного планування (далі – ДДП) – «Детальний план території земельної ділянки кадастровий номер 4821155100:02:022:0010 розташованої за адресою смтБерезнегувате вулиця Шмідта, 43 для будівництва Української Лютеранської церкви, перехрестя вулиці Армійської до вулиць Шмідта, Скульптора Кравченка та В. Пастушенко».

Враховуючи здійснену попередню оцінку проєкту ДДП, що основана на переліку критеріїв, які дозволяють оцінити чи підлягає проєкт ДДП процедурі СЕО (згідно Розділу IV «Визначення необхідності здійснення СЕО» Методичних рекомендацій із здійснення стратегічної екологічної оцінки документів державного планування, затверджених наказом Міністерства екології та природних ресурсів України від 29.12.2018 року № 465),вищевказаний проєкт ДДП відповідає лише одному з критеріїв, згідно ст. 2 ЗУ «Про стратегічну екологічну оцінку»:

• критерій 1- за назвою документів державного планування -містобудівна документація. Відповідно до ст. 1ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності», детальний план території - містобудівна документація, що визначає планувальну організацію та розвиток території;
  • критерій 2 - за сферою, яку регулюватиме проєкт документа державного планування -сфера релігійних установ та організацій;
  • критерій 3 - за видами діяльності, що потрапляють під оцінку впливу на довкілля -будівництво та обслуговування культової споруди не вимагає проходження процедури ОВД.

Згідно даних публічної кадастрової карти, ділянка, щодо якої здійснюється детальне планування знаходиться на відстані близько 370 м від водного об’єкту р. Висунь; на відстані близько 306 м від Березнегуватського лісництва; поза межами об’єктів ПЗФ та смарагдової мережі (додаток 1).Згідно «Схеми прогнозного стану навколишнього природного середовища. Охорона довкілля» Схеми планування території Миколаївської області, територія проєктування розташована в межах ландшафтно-маршрутного коридору (додаток 2). Згідно ст. 2 Закону України «Про стратегічну екологічну оцінку», планована діяльність об’єкту містобудування - культова споруда: Українська Лютеранська церква не передбачає ймовірних наслідків для територій та об’єктів природно-заповідного фонду та екологічної мережі.

У зв’язку з цим, Березнегуватська селищна рада самостійно на свій розсуд публікує інформацію щодо відсутності необхідності здійснення стратегічної екологічної оцінки до проєкту ДДП«Детальний план території земельної ділянки кадастровий номер 4821155100:02:022:0010 розташованої за адресою смтБерезнегувате вулиця Шмідта, 43 для будівництва Української Лютеранської церкви, перехрестя вулиці Армійської до вулиць Шмідта, Скульптора Кравченка та В. Пастушенко».

Попередня оцінка включає консультації з Управлінням екології та природних ресурсів Миколаївської обласної державної адміністрації та Управлінням охорони здоров’я Миколаївської обласної державної адміністрації.

ДОДАТКИ: 1. Викопіювання з публічної кадастрової карти України; 2. Викопіювання зі Схеми прогнозного стану навколишнього природного середовища. Охорона довкілля. Схеми планування території Миколаївської області