До уваги суб’єктів агропромислового комплексу

Дата: 29.08.2022 15:42

До уваги суб’єктів агропромислового комплексу: постановою Кабінету Міністрів України від 29 липня 2022р. №916 затверджено Зміни до постанов Кабінету Міністрів України від 24 січня 2020р. №28 та від 14 липня 2021р. №723.

Прийняті зміни продовжують низку пільг аграріям в рамках програми «Доступні кредити 5-7-9».

Тепер сільгоспвиробники зможуть на вигідних умовах отримувати нові кредити для забезпечення збору врожаю у межах 90 млн.грн. Терміни надання кредитів банківськими установами – до 31 жовтня 2022року.

Слід зазначити, що аграрії, які раніше отримали кредити за цією програмою, також зможуть залучати кредитні кошти, але з урахуванням сум раніше отриманих кредитів, при цьому, загальна сума не повинна перевищувати максимального розміру – 90,0 мл.грн.

Крім того, новаціями збільшено максимальний строк кредитування з 6 місяців на 1 рік. Тобто, позичальники, які протягом березня-травня залучали пільгове кредитування під 0%, і які мали здійснити виплати за цими кредитами уже в серпні 2022 року, тепер можуть це зробити до лютого 2023 року.

Отже, враховуючи зміни, до 31 жовтня уповноважені банки прийматимуть заявки від сільськогосподарських товаровиробників на отримання кредиту в розмірі 90 млн.грн. Фінансування відбуватиметься в межах програми «Доступні кредити 5-7-9». Відсотки і надалі сягатимуть від 0% до 9%, залежно від категорії кредиту та суб’єктів підприємництва.