Березнегуватська громада
Миколаївська область, Баштанський район

Головне управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області інформує

Дата: 31.08.2022 16:46
Кількість переглядів: 153

Запитання – відповіді

 

Запитуєте?: Чиможна, щобзаяву на призначенняпенсії та всінеобхіднідокументи за мене до органу Пенсійного фонду України подала моя донька?

Відповідаємо:Законодавствомпередбачено, щопенсіїпризначаються за особистимзверненнямзаявникаабо автоматично (без звернення) у визначених законом випадках.

У разі, якщогромадянин є,зокрема, недієздатним, абойогодієздатністьобмежена, то заява про призначенняпенсії з необхідними документами подаєтьсязаконнимпредставником.

Зверненнящодопризначенняпенсіїможна подати, звернувшись до будь-якогосервісного центру Фонду, абодистанційно – через вебпорталелектроннихпослуг Фонду.

Довідково: Порядок звернення за призначенням (перерахунком) пенсіївизначеностаттею 44 Закону Українивід 09.07.2003 № 1058-IV “Про загальнообов’язковедержавнепенсійнестрахування”.

 

Запитуєте?: У періоддіївоєнного стану ФОПам дозволили не сплачувати ЄСВ. Чи буде нараховуватисьстраховий стаж?

Відповідаємо: Якщо підприємець не сплачує єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхуванняСВ), він не набуває страхового стажу.

Довідково:Відповідно до статті 24 Закону України від 09.07.2003 № 1058 “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, cтраховий стаж – це період, протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески.

 

Начальник Головного управління                                  Олена СИЧУГОВА


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано