Березнегуватська громада
Миколаївська область, Баштанський район

Медичні огляди під час війни

Дата: 29.09.2022 17:45
Кількість переглядів: 137

      Введення в Україні воєнного стану не потягнуло внесення змін до нормативно-правових актів або інших розпорядчих документів, на підставі яких роботодавець може перенести строк проведення медичного огляду працівників чи допустити до роботи працівника, який не пройшов медогляд.

      У статті 17 Закону «Про охорону праці» зазначається, що роботодавець зобов’язаний за свої кошти забезпечити фінансування та організувати проведення попереднього (під час прийняття на роботу) і періодичних (протягом трудової діяльності) медичних оглядів працівників відповідно до наказу МОЗ «Про затвердження Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій» від 21.05.2007 р. № 246 (далі — Наказ № 246).

      При цьому основною метою проведення зазначених вище медичних оглядів є:

  • визначення стану здоров’я працівника та можливості виконання без погіршення стану здоров’я професійних обов’язків в умовах дії конкретних шкідливих та небезпечних факторів виробничого середовища;
  • своєчасного виявлення професійних захворюваннях (отруєнь), що виникли раніше при роботі на попередніх виробництвах;
  • забезпечення динамічного спостереження за станом здоров’я працівників в умовах дії шкідливих та небезпечних факторів виробничого середовища та трудового процесу;
  • вирішення питання щодо можливості працівника продовжувати роботу в умовах дії шкідливих та небезпечних виробничих факторів і трудового процесу;
  • проведення відповідних оздоровчих заходів.

Медичний огляд обов’язковий для працівників, зайнятих на важких роботах; на роботах з шкідливими або небезпечними умовами праці; на роботах для виконання яких необхідний професійний добір (стаття 169 КЗпП України).

Перелік шкідливих та небезпечних факторів виробничого середовища і трудового процесу, при роботі з якими обов’язкові попередній (періодичні) медичний огляд працівників міститься у додаток 4 до Наказу № 246.

Крім того, щорічному медогляду підлягають всі особи, віком до 21 року — незалежно від професії і виду робіт.

Перелік робіт, для виконанні яких є обов’язковим попередній (періодичні) медичний огляд працівників можна знайти в додатку 5 до Наказу № 246.

Отже, медичні огляди працівників проводити потрібно навіть під час воєнного стану.

                                     Снігурівське управління ГУДПСС в Миколаївській

                                      області  (смт Березнегувате).


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано