Березнегуватська громада
Миколаївська область, Баштанський район

ЯК ВБЕРЕГТИСЬ ВІД ТУБЕРКУЛЬОЗУ ТА ОТРИМАТИ МЕДИЧНУ ДОПОМОГУ ПІД ЧАС ВІЙНИ?

Дата: 17.10.2022 17:59
Кількість переглядів: 128

     Під час оголошення тривоги та бойових дій українці змушені ховатися у підвалах та бомбосховищах. Сирість, відсутність сонячного проміння та велика кількість людей – послаблюють імунітет і підвищують ризики захворіти туберкульозом.

Як же вберегтись від туберкульозу:

1. Якщо Ви більше 2 тижнів почуваєтеся погано, Вас турбує кашель, маєте знижений апетит, підвищену температуру, пітливість, особливо вночі, задуху, кровохаркання НЕГАЙНО зверніться до свого сімейного лікаря. Головне – вчасно звернутися за допомогою.

2. Чим раніше виявлений хворий на туберкульоз, тим більше шансів у хворого на повне вилікування.

3. Своєчасно виявлений хворий, що одержує повноцінне лікування, через 6-8 тижнів не є джерелом інфекції. Вчасно розпочате лікування є запорукою повного вилікування. 

Категорично забороняється переривати лікування!

1. При порушенні режиму лікування хвороба переходить у хронічну форму, яку вилікувати дуже важко.

2. Навіть коли людина почуває себе добре, варто один раз на два роки пройти флюорографічне обстеження.

3. Уникайте покупок продуктів тваринництва, які не пройшли ветеринарного обстеження (особливо на стихійних ринках). Строго дотримуйтесь правил особистої гігієни при використанні молока і м’яса, надійно піддавайте їх термічній обробці. Не купляйте молочні продукти, фасовані у нестерильний, раніше вживаний пластиковий посуд.

     Попри війну українці можуть отримати безоплатну медичну допомогу при туберкульозі в будь-якому закладі, який продовжує працювати. Пацієнт може розраховувати на діагностику та стаціонарне лікування, а також отримати спеціальний курс ліків для терапії в домашніх умовах.

     Якщо ви переїхали в більш безпечне місце і маєте продовжити лікування від туберкульозу у стаціонарі, то зверніться до найближчого фтизіатричного центру — там вам нададуть потрібний догляд і лікування.

     Щоб продовжити лікування від туберкульозу у домашніх умовах під наглядом спеціаліста первинки – потрібно зв’язатися з вашим лікарем. Якщо з лікарем є зв’язок, то запитайте, як тепер отримувати допомогу. Якщо контакт втрачений або ви переїхали у безпечніше місце – знайдіть нового сімейного лікаря,  який допоможе  відновити терапію та буде супроводжувати  ваше лікування.

       Нагадуємо, що медична допомога пацієнтам з туберкульозом в Україні безоплатна. Всі заклади первинної ланки, які підписали договір з НСЗУ на пакет послуг «Супровід та лікування дорослих та дітей, хворих на туберкульоз, на первинному рівні медичної допомоги», надають такі безоплатні послуги:

  • контрольоване лікування, моніторинг, нагляд, психосоціальна підтримка;
  • динамічне спостереження за станом пацієнта;

організація забору біологічного матеріалу для подальшого дослідження в регіональному фтизіопульмонологічному центрі;

  • визначення спільно з пацієнтом моделі лікування на підставі рекомендації лікаря- фтизіатра та лікарів інших спеціальностей у разі супутніх патологій;
  • організація та забезпечення та зберігання протитуберкульозних препаратів. Їх сімейні лікарі отримуватимуть від фтизіопульмонологічних центрів.

ТУБЕРКУЛЬОЗ ВИЛІКОВНИЙ при умові раннього виявлення, ефективного лікування та дотримання рекомендацій лікаря.

      Туберкульоз не виліковується – якщо перервати лікування, вживати протитуберкульозні препарати хаотично, зловживати алкоголем, наркотичними засобами, внаслідок чого розвивається така форма туберкульозу (хіміорезистентна), яка не піддається лікуванню протитуберкульозними препаратами.

Не займайтесь самолікуванням!

     Жодні відомі народні засоби не можуть вилікувати туберкульоз. Їх можна використовувати як доповнення до основного лікування після консультацій з лікарем..

    Бережіть себе та продовжуйте піклуватися про власне здоров’я!

 

                                                              Снігурівське управління ГУДПСС в  

                                       Миколаївській області  (смт Березнегувате) 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано