Березнегуватська громада
Миколаївська область, Баштанський район

Про рішення обласної ради «Про наявність обставин непереборної сили та перелік суб'єктів господарювання, що постраждали внаслідок таких обставин»

Дата: 18.10.2022 17:10
Кількість переглядів: 429

У зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України Президентом України Володимиром Зеленським оголошено на території України воєнний стан.

Миколаївська область майже з перших днів військової агресії перебуває в епіцентрі бойових дій, внаслідок чого постраждало чимало сільськогосподарських товаровиробників, у тому числі у зв'язку із знищенням/пошкодженням техніки, знищення посівів та насаджень, відсутністю доступу до полів, мобілізацією працівників на військову служби тощо. Зазначене матиме суттєве зменшення частки власного сільськогосподарського товаровиробництва за податковий (звітний рік) 2022 рік (менш ніж 75 відсотків), що є підставою для застосування для такого сільгосптоваровиробника загальної системи оподаткування у 2023 році.

Відповідно до абзацу другого підпункту 298.8.4. пункту 298.8 статті 298 Податкового кодексу України, сільгосптоваровиробник, який перебуває на спрощеній системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для четвертої групи, у якого частка власного сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік (2022) становить менше ніж 75 відсотків у 2023 році, може залишитися платником єдиного податку за умови отримання рішення обласної ради за місцезнаходженням такого товаровиробника про наявність обставин непереборної сили саме в їх регіоні і перебування його у переліку суб'єктів господарювання, що постраждали внаслідок таких обставин.

Торгово-промислова палата України визнала військову агресію Російської Федерації проти України форс-мажорними обставинами (обставинами непереборної сили) (лист від 28.02.2022 №2024/02.0-7.1 додається).

Враховуючи звернення сільськогосподарських товаровиробників, які перебувають на спрощеній системі оподаткування та ставки єдиного податку,

встановленої для четвертої групи, які внаслідок воєнного стану мають частку власного сільськогосподарського товаровиробництва за податковий (звітній рік) 2022 рік менш ніж 75 відсотків, Миколаївською обласною радою прийнято рішення від 07 жовтня 2022 року № 9 «Про наявність обставин непереборної сили та перелік суб'єктів господарювання, що постраждали внаслідок таких обставин» (додається).

Додатки:

рішення Миколаївської обласної ради від 07 жовтня 2022 року № 9 «Про наявність обставин непереборної сили та перелік суб'єктів господарювання, що постраждали внаслідок таких обставин»

лист Торгово -промислової палати України від 28.02.2022 №2024/02.0-7.1


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано