Березнегуватська громада
Миколаївська область, Баштанський район

ДО ВІДОМА СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ТОВАРОВИРОБНИКІВ БЕРЕЗНЕГУВАТСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ

Дата: 26.01.2023 15:57
Кількість переглядів: 461

Миколаївська область майже з перших днів військової агресії перебуває в епіцентрі бойових дій. Внаслідок чого постраждало чимало сільськогосподарських товаровиробників, в тому числі знищено/пошкоджено

техніку, знищено посіви, відсутній доступ до полів, проведена мобілізація працівників на військову служби тощо.

Зазначене матиме суттєвий вплив на зменшення частки власного сільськогосподарського товаровиробництва за звітній 2022 рік (менше ніж 75 відсотків), що є підставою для застосування для такого сільгосптоваровиробника загальної системи оподаткування в 2023 році.

Відповідно до абзацу другому пп.298.8.4. п.298.8 статті 298 Податкового

кодексу України сільгосптоваровиробник, який перебуває на спрощеній системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для четвертої

групи, у якого частка власного сільськогосподарського товаровиробництва за

попередній податковий (звітний) рік (2022) становить менше ніж 75 відсотків у

2023 році, може залишитися платником єдиного податку за умови отримання

рішення обласної ради за місцезнаходженням такого товаровиробника про наявність обставин непереборної сили саме в їх регіоні і перебування його у переліку суб’єктів господарювання, що постраждали внаслідок таких обставин.

Торгово-промислова палата України визнала військову агресію Російської Федерації проти України форс-мажорними обставинами (обставинами непереборної сили) (лист від 28.02.2022р. №2024/02.0-7.1).

         На підставі наданої інформації, пропонуємо  сільськогосподарським товаровиробникам громади, які перебувають на спрощеній системі оподаткування  і є платниками єдиного податку та які в наслідок воєнного стану мають частку власного сільськогосподарського товаровиробництва за податковий (звітній рік) 2022 рік менше ніж 75 відсотків, надати  відповідні звернень на адресу Миколаївської обласної ради про включення  відповідних юридичних осіб-суб’єктів господарювання до рішення обласної ради про перелік суб’єктів  господарювання, що постраждали внаслідок обставин  непереборної сили.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано