Коронавірус "Кракен" вже в Україні: симптоми та особливості штаму

Дата: 03.03.2023 10:41

В Україні виявили  новий штам COVID-19, який може бути більш заразним  -  Коронавірус "Кракен"Штам "Кракен" є  злиттям двох різновидів раніше відомого штаму "Омікрон". "Кракен" відрізняється високою  активністю  зв'язування  вірусу  з  клітинами  людини, що  робить його набагато  більш  заразним. Саме  тому  він  отримав  назву  як  у  міфічної  істоти  Кракена, яка  огортає  жертву  щупальцями.

Фото без опису

При більш високій заразності "Кракен" викликає  легший  перебіг хвороби.  Проте,  хвороба  протікає  легко  в  основному  тільки  у  молодих людей  без  хронічних  захворювань.

Як  повідомляє  МОЗ України, штам "Кракен" може ефективніше "обходити"  імунітет  людини, що  робить  його більш небезпечним для літніх  людей і володарів ослабленого імунітету, а також для невакцинованих.

Симптоми  захворювання  при   зараженні  "Кракеном"  такі  ж, як  при "Омікроні".

Основні  симптоми:

• лихоманка;
  • сильна  загальна  слабкість;
  • головний  біль;
  • біль  у  м'язах;
  • нежить;
  • першіння  в  горлі;
  • кашель  і  чхання;
  • біль  у  животі;
  • діарея.

Перші  симптоми  захворювання  зазвичай  проявляються   на 3-5  день після  зараження.  Втрата  смаку  і  запаху  може  зустрічатися,  але  рідше, ніж  при  інших  штамах  COVID-19.

Наразі  в  Україні  продовжено HYPERLINK "http://vlada.pp.ua/goto/aHR0cHM6Ly9idWgubGlnYXpha29uLm5ldC9uZXdzLzIxNjI4OF91cnlhZC1wcm9kb3Z6aGl2LWR5dS1rYXJhbnRpbnUtY2hlcmV6LWNvdmlkLTE5P2ZiY2xpZD1Jd0FSMlgtYV9kWkFNZEJ3RXJjSTBfN1JzWjJSSS1may1zRHMtZkZwbFducmp1b0M5ajlfcXZHUHcwRGpZ/" HYPERLINK "http://vlada.pp.ua/goto/aHR0cHM6Ly9idWgubGlnYXpha29uLm5ldC9uZXdzLzIxNjI4OF91cnlhZC1wcm9kb3Z6aGl2LWR5dS1rYXJhbnRpbnUtY2hlcmV6LWNvdmlkLTE5P2ZiY2xpZD1Jd0FSMlgtYV9kWkFNZEJ3RXJjSTBfN1JzWjJSSS1may1zRHMtZkZwbFducmp1b0M5ajlfcXZHUHcwRGpZ/"дію карантину  до 30 квітня 2023 року.  Лікарі  нагадують,  що  незважаючи  на  війну  в  Україні,  коронавірус нікуди  не  пропав.  Українці  продовжують  хворіти   і  вмирати   від  цієї хвороби.  Дослідження   ВООЗ   показують,  що   штам  "Кракен"  менш   небезпечний для   людей,  які  робили   бустерну  вакцину   не пізніше,   ніж  6 місяців тому.

Тому  нагадуємо,  що  вакцинація  є головним  засобом  вберегтись від важкого перебігу захворювання  на  коронавірус  та  потенційно нових штамів. Нині в Україні  доступні: Comirnaty  від  Pfizer-BioNTech, CoronaVac   від  Sinovac Biotech  та  Janssen  від Johnson & Johnson.

Але не забувайте про інші протиепідемічні заходи, яких бажано дотримуватись:

мийте руки з милом, якщо немає такої можливості - обробляйте антисептичними засобами;

носіть маску, слідкуйте щоб були закриті рот і ніс;

уникайте скупчень людей, дотримуйтесь соціальної дистанції не менше 1,5 м;

при перших симптомах захворювання звертайтесь до сімейного лікаря.

Не нехтуйте своїм здоров’ям та здоров’ям своїх рідних!

Джерело інформації:  https://www.unian.ua/health/koronavirus-kraken-simptomy-profilaktika-chem-opasen-shtamm-12121758.html

Баштанське районне  управління ГУ ДПСС в

Миколаївській області  (смт Березнегувате)