Що таке весняне загострення та як полегшити його симптоми

Дата: 07.04.2023 10:47

Пора року впливає на ваш фізичний та емоційний стан навіть більше, ніж ви думаєте. Навесні, коли сонечко світить і пташки щебечуть – більшість відчуває прилив оптимізму, енергії та життєрадісності. Це викликано безліччю різних факторів.

Дні стають довшими, сонця - більшає, а що більше сонячного світла, то менше мелатоніну (гормону, який регулює ритм сну) виробляє шишкоподібна залоза  в  нашій голові. Крім того, велика кількість світла провокує стрибок рівня серотоніну в мозку, а це змушує нас почуватися щасливими, через що весняна пора асоціюється з піднесенням, надією  і переродженням.

На жаль, не всім так пощастило. Організм деяких людей повільніше адаптується до зміни температур, тому весна діє на них протилежним чином – людина стає млявою, постійно втомленою. Цей стан часто називають "весняним загостренням", але в медичних довідках немає такого терміну. Під ним мається на увазі комплекс симптомів, найбільше  схожих  на  симптоматику  сезонного  афективного  розладу.

Зазвичай саме зима з її короткими сонячними днями та холодом асоціюється із втомою, депресією. Але дослідження показують, що організм деяких  людей  має  проблеми з пристосуванням до змін погоди, кількості світла і коливань температури. Змучений холодами, він потерпає від додаткового стресу і починає екстрено пристосовуватися до нових умов навколишнього  середовища.

Цей процес може виявитися неприємним, але, на щастя, симптоми найчастіше минають через 2-3 тижні. Тому  ми  вже зараз допоможемо вам полегшити страждання  і  пережити  цей  період  з легкістю.

Симптоми, за якими варто слідкувати

• Втома.
  • Дратівливість.
  • Запаморочення.
  • Головний біль.
  • Підвищена чутливість до зміни погоди.
  • Відчуття пригніченості або депресії.

Усе це - наслідки втоми організму після зими та адаптація до нових погодних  умов. Але  іноді  причина поганого самопочуття набагато серйозніша: ці  ознаки  можуть  свідчити про особливий тип депресії – сезонний  афективний  розлад. Захворювання  зазвичай  проявляється  в осінньо - зимовий  період,  але може загостритись  і  навесні.

Сезонний  афективний  розлад  відрізняється  від  "весняного  загострення" низкою  симптомів,  до  вже  відомих   додаються:

• Хронічна пригніченість.
  • Втрата  інтересу та радості у житті.
  • Відсутність сил.
  • Роздратування та емоційність.
  • Труднощі  з  концентрацією.
  • Безсоння, підвищена  тривожність.
  • Втрата  апетиту, ваги.

Як полегшити весняне загострення

• Прокидайтесь  трохи раніше;
  • Лягайте  спати  вчасно.
  • Користуйтесь контрастним  душем.
  • Виконуйте  фізичні  вправи.
  • Регулярно  провітрюйте приміщення.
  • Проводьте  більше  часу  на  сонячному світлі.
  • Позбувайтесь  негативу.

Профілактичні  заходи:

• Профілактика весняних загострень повинна бути комплексною. Серед ключових заходів слід виділити правильне, збалансоване харчування і вживання великої  кількості води. Останнє сприяє нормальному обміну речовин. Для зміцнення імунітету також рекомендуються прогулянки на свіжому повітрі.
  • Якщо ви страждаєте  на захворювання, які вимагають щоденного прийому  ліків, в  період  міжсезоння  слід  особливо  відповідально поставитися  до  рекомендацій  лікаря   і  не порушувати розклад їх прийому. Не зайвим буде і прийом підтримуючих препаратів, наприклад, вітамінних комплексів.
  • Пам’ятайте, що при наявності будь-якого серйозного хронічного захворювання слід спостерігатися у спеціаліста. Саме він може дати кваліфіковані рекомендації щодо того, як можна уникнути або звести до мінімуму  можливість  сезонного загострення.

Джерело інформації: https://suspilne.media/19439-so-take-vesnane-zagostrenna-ta-ak-polegsiti-jogo-simptomi.

Баштанське районне  управління ГУ ДПСС в

Миколаївській області  (смтБерезнегувате)