A A A K K K
для людей із порушенням зору
Березнегуватська громада
Миколаївська область, Баштанський район

Найбільша екологічна катастрофа початку третього тисячоліття має ряд наслідків, що можуть проявлятися найближчим часом

Дата: 14.06.2023 09:52
Кількість переглядів: 220

За наслідками знищення Каховської ГЕС співмірне з результатами Чорнобильської катастрофи. Особливо, якщо урахувати, що більшість затоплених та підтоплених населених пунктів перебувають на окупованій території, і з боку України рятування людей з них організувати неможливо. По правому березі Дніпра підтоплено 14 населених пунктів, люди з яких евакуйовані. Тоді як кількість затоплених населених пунктів та їхніх жителів, які опинилися в пастці на лівому березі, важко встановити.

Трагедія має три рівні. Нині ми — на першому: пряма загроза втоплення людей та втрата не тільки окремих будівель, але і населених пунктів в наслідок насильницької повені.

Другий етап — значущі та смертоносні інфекційні загрози для жителів. Їхньою причиною стане те, що розлив води затопив, розмив та вимив великі сховища агрохімікатів, відхожі місця худоби, вигрібні ями, кладовища. В наслідок різкого підйому води загинула велика кількість тварин, ймовірно і людей, які залишилися у воді. Цей етап загрожує вкрай важкою епідеміологічною ситуацією для населення, яке не було евакуйоване.

Попри дії російського режиму українцям вдалося евакуювати невелику частину людей з окупованих території. Але йдеться швидше про винятки, більшість людей залишаються у зонах високого ризику для життя. Будь-які продукти, які є в підтоплених будинках, є потенційно заразними.

Третій рівень — довготривала екологічна катастрофа. Зневоднення півдня материкової України та Криму має безпосередні та довгострокові наслідки. Загроза для фауни заповідника — лише одна з них. Високий ризик перетворення на пустелю південних земель. Навіть за умов подальшого відновлення, земля у результаті деградації стане непридатною для сільськогосподарської діяльності.

            Але повернемося до другого етапу, який нині розпочинається.

Інфекційні загрози. Які інфекційні спалахи можуть виникнути в результаті екологічної катастрофи, спричиненої злочином Росії? Дизентерія та стафілокок здатні потрапити в людський організм не лише з води, але і у разі, якщо продукти зіпсувалися. Тобто будь-які продукти, які є в підтоплених будинках, є потенційно заразними.

Холера — гостре діарейне захворювання, яке у важкій формі може швидко призвести до смерті   Останній раз епідемія холери на території України була у 1970 році у Одесі та Керчі, але її досить швидко вдалося ліквідувати. Тобто наразі в Україні немає хворих на холеру. Але сама холерна паличка присутня у довкіллі. Холерний збудник може жити у фекаліях до 150 днів, у вигрібних ямах  -  більше 100, у ґрунті — два місяці. Між потраплянням у організм людини до проявів симптомів може пройти від дванадцяти годин до п’яти діб. Холерні спалахи бувають там, де проблема з водопостачанням та санітарією. А саме цього досягла Росія руйнуванням Каховської ГЕС.

           Ще одна з очевидних загроз: отруєння трупною отрутою.

Наукова назва розкладання біологічних тканин — птомаїни. Гнилісні процеси в мертвому організмі, особливо влітку, починаються вже с першого дня смерті.

Отруєння трупною отрутою можливе трьома способами:

Вдихання трупного запаху (особливо в закритих приміщеннях)

Випадкове потрапляння до рота (через забруднені руки, наприклад).

Потрапляння токсинів у кров (дуже рідкісний варіант зараження).

За умов великої кількості загиблих живих істот під час повені, ймовірність стикнутися з трупною отрутою стає вкрай реальною.

Хімікати, збудники інфекційних хвороб із кладовищ, вбиралень, сміттєзвалищ можуть опинитися у криницях та відкритих водоймах на території, підтопленій внаслідок підриву ГЕС.

Якщо попередні загрози стосуються лише підтоплених території, то наступна може виникнути на будь-якому відрізку Дніпра. Йдеться про ризик зараження ботулізмом. До нього може призвести масовий мор риби. А ці явища вже спостерігаються вздовж Дніпра.

У разі споживання риби, зараженої ботулізмом, у людський організм потрапляє одна з найсильніших, серед природніх  отрут – ботулотоксин, який  викликає параліч і, при ненаданні медичної допомоги, призводить до загибелі.

 

Джерело інформації: https://nv.ua/ukr/opinion/kahovska-ges-naslidki-chi-bude-holera-ostanni-novini-50330702.html

 

Баштанське районне управління

ГУ Держпродспоживслужби

в Миколаївській області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано