Березнегуватська громада
Миколаївська область, Баштанський район

ЯК ВБЕРЕГТИСЯ ВІД ІНФЕКЦІЙНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ ТА ХАРЧОВИХ ОТРУЄНЬ ПІД ЧАС НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ!

Дата: 20.06.2023 14:04
Кількість переглядів: 359

Для запобігання виникненню та поширенню інфекційних захворювань серед людей та тварин на підтоплених територіях, рекомендуємо дотримуватись наступних правил:

  • Часто мийте руки, посуд і поверхні, де готується їжа.
  • Мийте руки та робочі поверхні до, під час і після приготування їжі, так  як  мікроби можуть залишатися на ваших руках, посуді, обробних дошках і стільниці протягом тривалого часу.
  • Використовуйте для харчування лише продукти та консервацію, що зберігалися у захищених від підтоплень приміщеннях.
  • Не вживайте  продукти, які були замочені водою під час повені. Позбавтеся від них та від консервації, що була затоплена водою.
  • Не купуйте продукти харчування на стихійних ринках, в невстановлених місцях. Небезпечними можуть бути будь-які продукти харчування.
  • Обов’язково дотримуйтесь технології приготування страв, особливо щодо термічної обробки м’ясних, кулінарних виробів з м’яса, риби, яєць тощо. Не готуйте страви, особливо швидкопсувні, «із запасом», у разі повторного споживання обов’язково піддайте термічній обробці. Готові страви зберігайте без холоду не більше 2-х годин, не вживайте продукти та страви, термін придатності яких закінчився.
  •  При споживанні  овочів, фруктів  та ягід  добре промийте їх водою та обдайте окропом.
  •  Не пийте воду з відкритих джерел та з джерел водопостачання, якщо вони були затоплені і забруднені. На час підтоплення та на  період очищення і знезараження джерел водопостачання  використовуйте   питну  воду  гарантованої  якості (наприклад: фасовану  бутильовану  воду).
  •  Після сходу води з ґрунту необхідно:
    провести   рекультивацію   земель  (очистити  поверхню  ґрунту   від   сторонніх  предметів  (гілля,  сміття   тощо),  перекопати   городи   і   присадибні    ділянки    на   глибину  20-25 см;
    індивідуальні   вигреби   та   вбиральні (туалети)  у   разі  переповнення водою спорожнити     за   допомогою    асенізаційної    машини  та  продезінфікувати  хлорним  вапном  або  іншим   дезінфекційним   засобом   призначеним   для  цього;
    колодязі   звільнити   від  нанесеного   бруду,  очистити,  спорожнити   та продезінфікувати  в   них   воду  дезінфікуючими  засобами,  які   дозволені   для  використання  в України   згідно     державного     реєстру   дезінфікуючих   засобів,    розрахунки     здійснюються   відповідно  до   інструкції   із  застосування  препарату  ;

провести  дератизацію  в  місцях  можливого  скупчення гризунів.

10.   Просушіть  будинок  та регулярно його  провітрюйте,  проведіть  ретельне   очищення та дезінфекцію забруднених   приміщень,  посуду   і   домашніх   речей,  прилеглої   до  будинку території.

У разі появи ознак інфекційних  захворювань (підвищення температури тіла, лихоманка, запаморочення, головний біль, болі у животі, нудота, пронос, нежить, кашель, пожовтіння шкіри, склер очей, висипи  на  тілі, поява гнійників і т.д.) терміново звертайтесь за медичною допомогою, не займайтесь  самолікуванням.

Пам’ятайте!   Знати - значить упередити і зберегти життя і здоров’я!

 

Баштанське районне  управління  Головного

управління  Держпродспоживслужби  в

Миколаївській  області.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано