Пам’ятка – як уберегти дітей від алкоголю
Ні для кого не секрет, що в даний час підлітку зовсім не складно купити спиртні напої, як і сигарети. У кожному районі кожного населеного пункту країни є невеликі магазини, продавці яких не звертають уваги вік покупця. Та й самі підлітки, які вважають за краще вживати алкоголь у компанії, відправляють у магазин того, хто виглядає старшим за інших, і тому адміністративними заходами вирішити питання споживання алкоголю підлітками складно. І тому слід дивитися, як можна змінити цю ситуацію, впливаючи на дітей соціальними методами в сім’ї або навчальному закладі.
Насамперед працювати над собою тут доведеться його батькам. Їм доведеться раз і назавжди відмовитися від звички вживати спиртне вдома при дитині. Для дитини поведінка батьків є прикладом, і всі їхні згубні звички прийматимуться як належне. Одним словом: не бажаєте проблем з дитиною – не показуйте їй поганий приклад.
З дитячих років син чи дочка повинні знати про шкоду вживання алкоголю, а також і про те, що такі дії вважаються аморальними та антигромадськими.
Як розпізнати, що підліток почав вживати алкоголь?
Необхідно звернути увагу на різку зміну у поведінці дитини.
• Якщо з’явилися такі риси, як грубість, агресія, дратівливість.
• Дитина стала замкненою, потайливою.
• У будинку зникають гроші, речі.
• У дитини різко знизилася успішність.
• Приходить пізно додому із запахом алкоголю.
Що робити, якщо підліток прийшов додому п’яним?
Із підлітком необхідно поговорити. Але розмову краще відкласти до ранку, у стані алкогольного сп’яніння підліток не слухатиме жодних доводів. У розмові з підлітком необхідно з’ясувати причини, через які він вирішив спробувати алкоголь і знайти спосіб досягти тих самих цілей, але без спиртного. Навчити підлітка відстоювати свою думку, казати «Ні».
Якщо дитина серйозно цікавиться спиртним, необхідно звернутися за допомогою до лікаря чи психолога, фахівці дадуть відповідні рекомендації та за необхідності проведуть анонімне лікування алкоголізму.
Як уберегти дітей та підлітків від алкоголізму?
Підліток повинен почуватися комфортно у своїй сім’ї, відчувати, що його розуміють. Сприймати своїх батьків як найрозумніших наставників у життєвих питаннях.
• Виявляйте повагу до підлітка. Не маніпулюйте своїм досвідом та віком. Не показуйте свою перевагу.
• Знайдіть спільне захоплення. Воно дозволить із задоволенням проводити спільно вільний час.
• Допоможіть підлітку стати особистістю, гідною дорослою людиною.
• Будьте завжди авторитетними, а для цього завжди ведіть себе гідно в будь-яких ситуаціях.