A A A K K K
для людей із порушенням зору
Березнегуватська громада
Миколаївська область, Баштанський район

ОГОЛОШЕННЯ про проходження магістрального аміакопроводу територією земельних ділянок Березнегуватської територіальної громади Баштанського району Миколаївської області

Дата: 26.07.2023 12:39
Кількість переглядів: 196

Миколаївське управління магістрального аміакопроводу (МУМА) Державного підприємства (ДП) «Укрхімтрансаміак» (юр. адреса підприємства: Україна, 54046, м. Миколаїв, вул.В.Станка,1, т/ф (0512) 43-83-43) повідомляє наступне:

Магістральний  аміакопровід, який має діаметр труби  355,6 мм, пролягає через територію Березнегуватської територіальної громади Баштанського  району Миколаївської області:

 

    • Березнегуватської територіальної громади (Березнегуватської селищної ради, Сергіївського старостинського округу (СО), Новоукраїнського СО, Новосевастопольського СО, Калузького СО); населені пункти: с.Озерівка, с.Сергіївка, с.Новоукраїнка, с.Новосевастополь, с.Добре, с.Тетянівка.

 

На місцевості траса магістрального аміакопроводу по всій протяжності  позначена наступними знаками:

кілометрові знаки, знаки кутів повороту, знаки закріплення траси кабелю зв’язку, інформаційні знаки,  попереджувальні знаки.

Для забезпечення безпечних умов експлуатації та уникнення ймовірності пошкодження аміакопроводу по обидва боки від його осі встановлено охоронну зону  1000 метрів. На водних перешкодах охоронна зона становить 300 метрів від осі аміакопроводу по обидва боки.

 Земельні ділянки, розташовані в охоронній зоні об'єктів аміакопроводу, не вилучаються у їх власників або користувачів, а використовуються з обмеженнями відповідно до Закону України «Про правовий режим земель охоронних зон об'єктів магістральних трубопроводів».

 

Особливості провадження господарської та іншої діяльності на землях охоронної зони  об'єктів магістрального  аміакопроводу:

 • Фізичні та юридичні особи, власники та користувачі земельних ділянок при провадженні господарської та іншої діяльності на землях охоронної зони об'єктів магістрального аміакопроводу зобов'язані дотримуватися особливого режиму їх використання та встановлених обмежень, не пошкоджувати розпізнавальні та сигнальні знаки місцезнаходження трубопроводу та його об'єктів і споруд, а також дотримуватися інших обмежень, встановлених нормативно-правовими актами для земель охоронних  зон.
 • Посадові особи або громадяни, які виявили пошкодження об'єктів магістрального аміакопроводу, викид (витікання) продукту з нього, а також підозрілі вибухонебезпечні предмети, загоряння сухостою трави або лісосмуг, зобов'язані негайно повідомити про це диспетчера виробничо-технічної служби МУМА  за телефонами (цілодобово):

 

(0512) 43-83-43 (ЦРБ м.Миколаїв)

050-394-04-00   (ЦРБ м.Миколаїв)

067-511-38-60   (ЦРБ м.Миколаїв)

0-800-301-600 (начальник зміни ЦПУ Одеса)

 

 • Розчищення просік і лісових ділянок у межах охоронної зони об'єктів магістрального аміакопроводу слід здійснювати за письмовим погодженням МУМА  ДП «Укрхімтрансаміак».
 • Власники та користувачі земельних ділянок зобов'язані безперешкодно допускати працівників МУМА для здійснення контролю за технічним станом об'єктів магістрального аміакопроводу  та виконання планових та аварійно-відновлювальних робіт.
 • Власники та користувачі земельних ділянок, місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування зобов'язані сприяти працівникам, які обслуговують аміакопровід під час виконання ними планових  та аварійно-відновлювальних робіт.
 • Місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, а також органи МВС України у межах повноважень, визначених законом, повинні сприяти МУМА ДП «Укрхімтрансаміак» у забезпеченні виконання та дотримання вимог Закону України «Про правовий режим земель охоронних зон об'єктів магістральних трубопроводів».

 

Відповідно до Закону України «Про правовий режим земель охоронних зон об‘єктів магістральних трубопроводів» для аміакопроводів встановлено два види обмеження у використанні земельних ділянок:

 

До загальних обмежень  належить заборона:

 

 • Пошкоджувати та розбирати об'єкти магістрального аміакопроводу.
 • Розбирати і руйнувати водопропускні, берегоукріплювальні, земляні та інші споруди, що захищають об'єкти магістрального аміакопроводу від руйнування, а прилеглу територію і навколишню місцевість - від аварійного розливання аміаку.
 • Переміщувати, руйнувати та пошкоджувати в будь-якій спосіб знаки закріплення магістрального аміакопроводу на місцевості, пошкоджувати або руйнувати його лінійну частину, засоби електрохімічного захисту від корозії,  запірну арматуру, засоби технологічного зв'язку і лінійної телемеханіки, інші складові магістрального аміакопроводу.
 • Проникати на об'єкти магістрального аміакопроводу, відчиняти люки, хвіртки і двері не обслуговуваних підсилюючих пунктів кабельного зв'язку, огорож вузлів лінійної арматури, станцій катодного і дренажного захисту, лінійних і оглядових колодязів та інших лінійних споруд, відкривати і закривати запірну арматуру, вимикати і вмикати засоби зв'язку, енергозабезпечення і телемеханіки магістрального аміакопроводу.
 • Кидати у річках і водоймах якорі, проходити із закинутими якорями, ланцюгами, лотами, волокушами і тралами.
 • Перешкоджати проїзду аварійної та спецтехніки підприємства аміакопроводу.

 

До особливих обмежень належить заборона:

 

 • Будувати житлові та дачні будинки, виробничі чи інші будівлі та споруди, громадські будівлі. Розміщувати автозаправні та авто-газозаправні станції і склади паливо-мастильних матеріалів.
 • Будувати гаражі та автостоянки, садові, дачно-садові та громадські споруди, автомобільні дороги I - V категорії та залізниці. Влаштовувати звалища, виливати розчини кислот, солей та лугів, а також інших речовин, що спричиняють корозію.
 • Розміщувати спортивні майданчики, стадіони, ринки, зупинки громадського транспорту, організовувати заходи, пов'язані з масовим скупченням людей. Будувати огорожі для відокремлення земельних ділянок приватної власності, лісових ділянок, садів, виноградників тощо.
 • Зберігати сіно і солому, розбивати польові стани і табори для худоби, розміщувати пересувні та стаціонарні пасіки. Висаджувати багаторічні насадження. Облаштовувати цвинтарі, скотомогильники.
 • Переорювати (руйнувати) під'їзні шляхи та відомчі технологічні дороги до об'єктів магістрального аміакопроводу.
 • Розводити вогонь і розміщувати відкриті або закриті джерела вогню.

 

Вимоги до проведення будівельних, ремонтних, земляних та інших робіт в охоронній зоні магістрального аміакопроводу:

 

 • Будівельні, ремонтні, земляні, геологорозвідувальні, бурові, вибухові, гірничі та днопоглиблювальні роботи на земельних ділянках, розташованих в охоронній зоні, у місцях, де магістральний аміакопровод проходить через водні об'єкти, болота, торфорозробки та місця видобутку корисних копалин, а також всі інші роботи, пов'язані з розробкою ґрунту на глибину більше 0,3м на таких земельних ділянках, проводяться лише на підставі письмового погодження з МУМА ДП «Укрхімтрансаміак».
 • Умови проведення будівельних, ремонтних, земляних та інших робіт визначаються підприємствами магістральних трубопроводів.
 • Підприємства, комунікації яких розміщені в одному технічному коридорі з магістральним аміакопроводом або вони пересікають магістральний аміакопровід, до проведення земляних робіт в охоронній зоні повинні одержати письмову згоду власника аміакопроводу відповідно до пункту 12 «Правил охорони магістральних трубопроводів», затверджених постановою КМУ від 16.11.2002р.                  № 1747.
 • Під час виконання сільськогосподарських робіт в охоронній зоні магістрального аміакопроводу і його об'єктів не дозволяється обробляти ґрунт глибше 0,3 м, а на орних землях - глибше 0,45 м.
 •  

МУМА ДП «Укрхімтрансаміак» має  право:

 

1.   При проведенні капітальних та інших планових робіт:

 • облаштовувати під'їзні шляхи та пересуватися будь-якими видами транспорту і спеціальної техніки на об'єкти магістрального аміакопроводу для його  обслуговування та проведення ремонтних робіт;
 • копати шурфи на земельних ділянках, розташованих в охоронній зоні магістрального аміакопроводу та проводити інші земляні роботи, необхідні для забезпечення безпечної експлуатації об'єктів магістрального трубопроводу, за умови повідомлення про це власників або користувачів земельних ділянок не менш як за три дні до початку робіт;
 • здійснювати технологічну розчистку (облаштовувати просіку) від чагарників та деревостанів лінійної частини магістрального трубопроводу до 10 метрів від їх осі з кожного боку з метою запобігання негативній дії шкідливих факторів на магістральній трубопровід та з метою захисту лісонасаджень без попереднього погодження з лісокористувачами та відповідними органами нагляду і контролю.

2.  У разі аварії або загрози її виникнення (аварійної ситуації) без попереднього погодження з власниками або користувачами земельних ділянок, без отримання відповідних дозволів і погоджень органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування мають право:

 • безперешкодно проїжджати до місця аварії (аварійної ситуації) для виконання ремонтних і аварійно-відновлювальних робіт; здійснювати облаштування ґрунтових комор та інших тимчасових споруд з подальшою рекультивацією землі;
 • проводити земляні та інші роботи для негайної локалізації аварій (аварійних ситуацій), ліквідації наслідків або відвернення їх загрози.

 

     Юридичні та фізичні особи, винні в порушенні правового режиму земель охоронних зон об'єктів магістральних трубопроводів, несуть дисциплінарну, цивільно-правову, адміністративну або кримінальну відповідальність у встановленому порядку відповідно до чинного законодавства.

 

                                                                                                   Адміністрація  магістрального  аміакопроводу.

 « повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано