A A A K K K
для людей із порушенням зору
Березнегуватська громада
Миколаївська область, Баштанський район

Форми шкільного навчання в 2023 році в Україні

Дата: 03.08.2023 11:00
Кількість переглядів: 153

В даний час в Україні існує кілька форм навчання в школах, кожна з яких має свої плюси та мінуси. Правильний вибір форми навчання допоможе дитині отримати найкращу освіту, відповідну її потребам та здібностям. Ми розглянемо різні види навчання в школах, щоб допомогти батькам вибрати оптимальний  тип навчання для своїх дітей.

На сьогоднішній день в країні:

  • Очна форма навчання;
  • Дистанційна форма навчання;
  • Змішана форма навчання (мікс офлайн и онлайн, в залежності від віку та обставин у школяра, в різних пропорціях);
  • Екстернат;
  • Сімейна або домашня форма навчання.

Як  бачимо  вибір доволі різноманітний, тому опишемо кожну форму навчання, з їх перевагами та недоліками.

Очна форма  навчання

На сьогоднішній день є найбільш поширеною та традиційною формою навчання в школах. Дитина відвідує школу у визначені години, де вчителі проводять уроки в класах.

Переваги. Очна форма навчання дозволяє дитині отримати найбільш повну освіту, оскільки вона знаходиться в постійному контакті з вчителями та іншими учнями.

Недоліки. Дитині може бути складно утримувати увагу на уроках протягом тривалого часу, особливо якщо уроки не цікаві або не відповідають її здібностям. Крім того, дитині може бути важко справитися зі шкільним розкладом, особливо якщо вона займається спортом або іншими позакласними заняттями.

 

 

Дистанційна  форма навчання

Дистанційна форма навчання - це тип навчання, при якій дитина отримує знання через інтернет та інші засоби зв'язку. Такий тип навчання став особливо популярним в останні роки через зростання технологій та можливість отримання освіти з будь-якої точки світу.

Переваги. Дистанційне навчання дозволяє дитині вивчати предмети в своєму власному темпі, що може бути особливо корисно для дітей з різними рівнями знань та здібностей. Крім того, дистанційне навчання дозволяє дитині отримувати освіту з будь-якої точки світу та в будь-який час, що може бути особливо корисно для дітей, які займаються спортом або мають інші обов'язки, які заважають відвідувати школу в певний час.

Недоліки. Дитині може бути важко залишатися мотивованою та дисциплінованою, так як вона перебуває в більш вільній обстановці, ніж при очній формі навчання. Крім того, дистанційне навчання може не надавати дитині необхідного соціального досвіду та спілкування з іншими учнями та вчителями.

 

Змішана  форма  навчання

Змішана форма навчання, або гібридне навчання, представляє собою поєднання очної та дистанційної форм навчання. Дитина відвідує школу у певні дні, а в інші дні вивчає предмети через Інтернет або інші засоби зв'язку.

Переваги. Змішане навчання надає дитині гнучкість, що дозволяє йому вивчати предмети у своєму темпі та у зручному місці. Крім того, змішане навчання може бути особливо корисним в умовах воєнного стану, коли не завжди є можливість регулярно ходити в школу в багатьох регіонах України.

Недоліки. Дитині може бути складно залишатися мотивованим та організованим, оскільки він знаходиться в більш вільній обстановці, ніж при очній формі навчання. Крім того, змішане навчання потребує гарної організації та планування, щоб дитина могла отримати найбільш повне навчання.

Екстернат

Екстернат – форма здобуття загальної середньої освіти, що передбачає самостійне, у тому числі прискорене, опанування екстерном змісту навчальних предметів певного освітнього рівня та/або за певний клас в обсязі, визначеному відповідним державним стандартом загальної середньої освіти, та отримання відповідного документа про освіту.

Переваги. Ця форма навчання звільняє учня від щоденних занять у школі, заощадивши у такий спосіб час, проте забезпечивши учня повноцінною освітою. Учень  має  можливість зробити натиск на потрібних предметах, звільняє час для підготовки у вищий навчальний заклад, дозволяє поєднувати навчання у школі з роботою, з навчанням в іншому навчальному закладі чи гуртку. Можливе повністю самостійне навчання, екстерн складає лише іспити.

Недоліки. Не кожна школа надає екстернатну форму навчання, довести всі необхідні підстави - дуже непросто, вся бюрократична процедура може тривати місяці, коли навчальний рік почнеться точно за розкладом. Індивідуальний графік дитини, віддає перевагу, що йому буде необхідно з'являтися на консультацію до викладачів, приходити в школу для написання контрольних робіт і т.д. Іншими словами, відвідувати навчальний заклад доведеться щонайменше чотири рази на семестр. Дитині може бути складно залишатися мотивованим та дисциплінованим, оскільки він знаходиться в більш вільній обстановці, ніж при очній формі навчання.

Сімейна, або домашня форма  навчання

Сімейна або домашня форма навчання - це вид навчання, при якій дитина навчається вдома за допомогою батьків або приватного вчителя. Вона може бути особливо корисною для дітей, які не можуть відвідувати школу з різних причин.

Переваги. Сімейна або домашня форма навчання надає дитині гнучкість, що дозволяє їй вивчати предмети у своєму темпі та в тому місці, де їй зручно. Крім того, сімейна або домашня форма навчання може надати дитині індивідуальну увагу та підтримку з боку батьків або персонального вчителя.

Недоліки. Дитині може бути складно залишатися мотивованою та дисциплінованою, оскільки вона знаходиться у більш вільній обстановці, ніж при очній формі навчання. Крім того, сімейна або домашня форма навчання може не надати дитині необхідного соціального досвіду та спілкування з іншими учнями та вчителями.

Порівняння  форм  навчання

При виборі типу шкільного навчання для дитини слід враховувати вік і тип дитини, а також її потреби та інтереси. Наприклад, дистанційна форма навчання може бути ідеальним вибором для тих, хто хоче вивчати предмети в своєму темпі, але вимагає більшої самодисципліни. З іншого боку, очна форма навчання може бути кращим вибором для тих, хто потребує більшої структури та мотивації.

Порівняльний аналіз видів шкільного навчання може допомогти вам визначити, яка форма навчання підходить для вашої дитини. Плюси та мінуси кожної форми слід зважувати з урахуванням конкретних потреб та можливостей дитини.

При виборі типу школи для своєї дитини важливо пам'ятати про гнучкість та адаптивність. Залежно від потреб та обставин, дитина може змінювати форму навчання, і це не повинно бути перешкодою для її освіти.

Прогнозується, що форми навчання будуть продовжувати еволюціонувати, і в майбутньому ми можемо побачити ще більше різноманітних підходів та методів шкільної освіти.

 

 

                                                                                                  Баштанське  районне  управління ГУ ДПСС

                                                                                          в   Миколаївській області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано