A A A K K K
для людей із порушенням зору
Березнегуватська громада
Миколаївська область, Баштанський район

Обов’язкові профілактичні медогляди під час воєнного стану

Дата: 14.08.2023 10:20
Кількість переглядів: 57

Серед причин виникнення та розповсюдження інфекційних захворювань важливе місце посідає неналежна організація та проведення обов’язкових профілактичних медичних оглядів працівників окремих професій, виробництв і організацій, діяльність яких пов’язана з обслуговуванням населення і може призвести до поширення інфекційних хвороб.

Воєнний стан не впливає на порядок проходження обов’язкових медичних оглядів.

Вони, як і у мирний час, проводяться відповідно до законів та підзаконних актів України, зокрема Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» (стаття 26)Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» (стаття 21), постанови Кабінету Міністрів України від 23.05.2001р. №559 «Про затвердження переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним медичним оглядам, порядку проведення цих оглядів та видачі особистих медичних книжок».

З метою впорядкування проведення обов’язкових профілактичних медичних оглядів наказом МОЗ України від 23 липня 2002 р. №280 (зі змінами, внесеними наказом МОЗ України від 21.02.2013р. №150) визначено:

 • Правила проведення обов’язкових профілактичних медичних оглядів працівників окремих професій, виробництв і організацій, діяльність яких пов'язана з обслуговуванням населення і може призвести до поширення інфекційних хвороб.
 • Перелік необхідних обстежень лікарів-спеціалістів, видів клінічних, лабораторних та інших досліджень, що необхідні для проведення обов’язкових медичних оглядів, та періодичність їх проведення.
 • Перелік протипоказань для роботи за професіями, визначеними в Переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним медичним оглядам.
 • Форму первинної облікової документації № 1-ОМК «Особиста медична книжка» та Інструкцію щодо її заповнення.

Обов’язкові попередні (до прийняття на роботу) і періодичні медичні огляди повинні проходити працівники:

 • підприємств харчової промисловості, громадського харчування і торгівлі;
 • лікувально-профілактичних, дошкільних і навчально-виховних закладів;
 • водопровідних споруд, об’єктів комунально-побутового обслуговування;
 • інших підприємств, установ, організацій, професійна чи інша діяльність яких пов’язана з обслуговуванням населення й може спричинити поширення інфекційних захворювань, виникнення харчових отруєнь;

Повний перелік професій, виробництв та організацій, працівники яких мають проходити обов’язкові профілактичні медичні огляди, затверджений постановою Кабінету Міністрів України №559 від 23 травня 2001 року.

Медичний огляд, відповідно до наказу МОЗ України від 23 липня 2002 р. № 280, передбачає:

 • загальне обстеження лікарями-спеціалістами (терапевт, дерматовенеролог, отоларинголог, стоматолог та інші (за потреби));
 • лабораторне обстеження;
 • функціональне обстеження.

Для проведення обов’язкового періодичного медичного огляду роботодавець складає список працівників, які повинні пройти цей огляд, а особа, яка проходить медогляд, подає до медичного закладу документ, що посвідчує особу, та фотокартку розміром 3х4 см. Роботодавець зобов’язаний власним коштом профінансувати та організувати проведення попереднього і періодичних медичних оглядів працівників. Роботодавець забезпечує ведення журналу реєстрації особистих медичних книжок працівників, де зазначаються номер, серія, дата видачі книжки, прізвище, ім'я та по батькові її власника. Саме роботодавець здійснює контроль за проходженням працівниками обов'язкових медичних оглядів у встановлені терміни і несе за це відповідальність.

Працівники, які без поважних причин не пройшли обов’язковий медичний огляд у повному обсязі у встановлений термін, від роботи відсторонюються.  

 

Баштанське  районне  управління  ГУ

 ДПСС   в  Миколаївській області.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано