Березнегуватська громада
Миколаївська область, Баштанський район

ПАМЯТКА «Профілактика туляремії»

Дата: 28.08.2023 16:08
Кількість переглядів: 62

Фото без описуУВАГА!!! В  зв’язку  з  повідомленням  ДУ «Миколаївський обласний центр контролю та профілактики  хвороб МОЗ України»  щодо реєстрації випадку  інфекційного  захворювання  теляремії  людини  на  території  Березнегуватської  селищної  ради  в  селі  Висунськ,  так  як  тривалий  і  важкий  перебіг  хвороби,  повільне одужання та можлива подальша  інвалідність   роблять  це захворювання  особливо  небезпечним, нагадуємо!!!

Туляремія – це  гостра інфекційна хвороба тварин і людини. Патогенні мікроорганізми вражають насамперед лімфатичну систему і шкіру, селезінку. Характеризується утворенням множинних гранулематозно-некротичних вогнищ у різних органах, лихоманкою і загальною інтоксикацією.

Шляхи передачі  інфекції:

  • контактний — унаслідок контакту з хворими гризунами або їхніми виділеннями;
  • аліментарний — через уживання харчових продуктів і води, інфікованих виділеннями гризунів;
  • аерогенний (повітряно-пиловий) — під час обробки інфікованих зернових продуктів, фуражу;
  • трансмісивний — інокуляція збудника комахами (іксодові та гамазові кліщі, ґедзі, комарі, блохи).

Симптоми туляремії. Інкубаційний період триває від 1 до 30 днів (найчастіше 3–7 днів). Захворювання починається гостро: температура тіла швидко підвищується до 38–40 °С, виникає озноб.

       Ознаки туляремії:

  • збільшення лімфовузлів (пахових або шийних);
  • сильний головний біль;
  • загальна слабкість;
  • запаморочення, порушення свідомості;
  • біль у м’язах;
  • нудота;
  • блювання;
  • почервоніння обличчя та очей;
  • висип, який на 8–12-й день хвороби лущиться та може призвести до пігментації шкіри.

       Без лікування хвороба триває довго, супроводжується лихоманкою, нагноєнням уражених лімфовузлів і розвитком ускладнень, небезпечних для життя людини, зокрема, артриту, менінгіту, енцефаліту, пневмонії та інфекційно-токсичного шоку.

Основним заходом боротьби з туляремієюї є знищення переносника і резервуара збудника — гризунів

Тому для профілактики захворювання необхідно дотримуватись наступних порад:

- забезпечити відповідний захист від гризунів і належне утримання місць проживання, проводити заходи щодо знищення комах (комарів, москітів тощо). Відкриті частини тіла доцільно змащувати речовинами, які відлякують комах, вікна і двері закривати сітками, смугами;

 - не вживати сиру воду з відкритих водоймищ та невідомих джерел;

 - забезпечити захист джерел водопостачання (колодязів) від проникнення  гризунів та поверхневої води;

- під час оброблення тушок тварин (найчастіше зайців, кролів) необхідно користуватися захисним одягом, що дезінфікується. Тушки гризунів після зняття шкурок закопують і заливають дезінфекційним розчином. Категорично заборонено скидати тушки гризунів у водойми чи годувати ними інших тварин;

- дітям забороняється доглядати чи грати з хворими або мертвими кролями та іншими гризунами. При роботі з хворими кролями необхідно надягати гумові рукавички. М’ясо таких тварин краще взагалі не використовувати в їжу;

-. під час роботи в польових умовах необхідно користуватися захисним одягом, періодично оглядати один одного з метою пошуку кліщів;

  • сіно і солому варто перевозити з поля тільки після ретельного перетрушування з одночасним знищенням виявлених гризунів.
  • Сховища зерна повинні бути недоступні для тварин-гризунів.

В природних вогнищах туляремії необхідно планово та систематично знищувати гризунів (проводити суцільну дератизацію з подальшим збором трупів тварин). Тож, як бачимо самі елементарні правила допоможуть захистити себе та свою родину від особливо небезпечної інфекції, що є поруч з нами. Попереджаємо, що хворих чи підозрілих на туляремію слід обов’язково госпіталізувати. При роботі з речами хворих, його виділеннями необхідно використовувати спеціальні захисні костюми, а у приміщенні проводити заключну дезінфекцію.

Будьте обережні, бережіть своє здоров’я та здоров’я близьких вам людей!        

 

Баштанське районне управління Головного

управління Держпродспоживслужби

в Миколаївській області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано