Березнегуватська громада
Миколаївська область, Баштанський район

Чому не можна спалювати листя та яка є альтернатива?

Дата: 07.09.2023 15:37
Кількість переглядів: 140

Фото без описуНині в Україні є величезна екологічна проблема - люди, що палять листя, сміття та суху траву.

Чим погане випалювання рослинності та спалення сміття на подвір’ї ? Це неабияк шкодить довкіллю, ґрунту та здоров’ю людей.

Найочевидніше, що шкодить здоров’ю людей - це шкідливі викиди в атмосферу. Всі ми люди й усім нам потрібне повітря. І якщо це повітря занадто брудне, то ми матимемо проблеми зі здоров’ям.

Чому не можна спалювати листя?

  • потрапляючи в дихальні шляхи людини, дим від спаленого листя викликає респіраторні захворювання, алергії, з’являється підвищений ризик виникнення ракових пухлин;
  • знижується  родючість  ґрунту через знищення комах та різноманітної рослинності;
  • додаткові викиди парникових газів призводять до   зміни  клімату;
  • руйнуються  кладки та гнізда птахів;
  • зникають тварини, комахи;

А що ж виділяється в атмосферу, окрім вуглекислого газу, який, до речі, також є не дуже корисним? А в атмосферу виділяються також:

  • пестициди. Господарі часто використовують пестициди, щоб плодові рослини росли гарно і рясно, якомога далі від шкідників. Рослинки впродовж свого життя накопичують ці пестициди. І ось ці рослинки горять… В атмосферу разом із димом викидаються накопичені пестициди й люди ними дихають. А пестициди у людей можуть викликати ускладнене дихання, та навіть ураження центральної нервової системи (мозку та спинного мозку);
  • отруйні мікрочастинки. Оскільки люди вважають, що, раз вже горить купа з листям, то нехай там і горить різне дрібне сміттячко, на кшталт пластикових виробів. Під час згорання того самого поліетиленового пакета в атмосферу виділяється неймовірно отруйна суміш, що складається зі шкідливих та канцерогенних речовин;
  • чадний газ. Здебільшого люди мало зважають на те, що листя, трава, чи сміття тліє. Ну тліє собі, ну й нехай. Але під час тління через брак кисню утворюється багато монооксиду вуглецю або, інакше кажучи, чадного газу (CO). Такий газ є дуже отруйним, здебільшого тому, що, потрапляючи у кров, сполучається з гемоглобіном. Концентрація цього газу в повітрі всього лиш рівня 0.05% здатна викликати головний біль, погіршення зору та слуху, а 0.1% за дві години може і взагалі вбити. А для настання летальних наслідків від вуглекислого газу його має бути у 30-40 разів більше: від 3% до 5% концентрації у повітрі.    

Отже, наступного разу, коли надумаєте спалити листя, сміття чи суху траву, подумайте про те, скільки шкоди ви цим завдаєте довкіллю, оточенню та самому собі.

Набагато корисніше компостувати рослинні рештки та удобрювати компостом ґрунт. Для виготовлення цього добрива не треба особливих знань або зусиль.

Заготуйте спеціальний резервуар, чи просто викопайте яму, помірно зволожуйте рослинні рештки та забезпечте доступ повітря до компосту.

Тепер замість пригнічувати родючі властивості землі багаттями, ви можете її удобрити виготовленим компостом!

Фото без опису

                                                                               Баштанське  районне  управління  ГУ ДПСС в

                                                                  Миколаївській  області.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано