Виявлено ще один випадок грипу птиці на території Баштанського району

Дата: 08.02.2024 10:16

7 лютого виявлено випадок грипу птиці (гусей) на території підсобного господарства гр. Скорого М. В. у с. Кавказ Березнегуватської селищної ради. Відповідно до звіту про результати дослідження патологічного (біологічного) матеріалу ВЛ Миколаївської державної регіональної лабораторії Держпродспоживслужби від 07 лютого 2024 р. № 000233 п.м./24, який був відібрано в підсобному некомерційному господарстві гр. Скорого М.В. виявлено РНК вірус грипу птиці типу А субтипу Н5.

Вчора, 7 лютого, під головуванням начальника Баштанської районної військової адміністрації Владислава Дмитріва було проведено позачергове засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Баштанській РВА.

Під час засідання були прийняті такі рішення:

- оголошено територію підсобного некомерційного господарства гр. Скорого М. В. у с. Кавказ Березнегуватської селищної ради неблагополучною (інфікованою зоною) по високопатогенному грипу птиці і встановити карантин з 07.02.2024 р.!

- встановлено буферну зону (зону захисту) радіусом 3 км від епізоотичного осередку, до якої ввійшли населенні пункти: с. Кавказ, с. Новоросійське Березнегуватської селищної ради, птахогосподарства відсутні;

- встановлено зону нагляду (спостереження) територію радіусом 10 км від епізоотичного осередку, в яку ввійшли населені пункти: с. Новогригорівка, с. Біла Криниця, с. Велике Артакове, ст. Березнегувате, с. Мурахівка, с. Калинівка, с. Червоний Яр, с. Лепетиха, с. Веселе, Березнегуватської селищної ради Баштанського району Миколаївської області; с. Токареве, с. Запоріжжя, с. Давидів Брід Херсонської області.

- протоколом ДНПК при Баштанській районній військовій адміністрації від 07.02.2024 р. №6 затверджено «План заходів щодо ліквідації і недопущення розповсюдження захворювання високопатогенного грипу птиці на території підсобного некомерційного господарства гр. Скорого М.В. вул. Шкільна, 1, с. Кавказ Березнегуватської селищної ради та зонах захисту і нагляду».

В епізоотичному осередку, зонах захисту та нагляду проводяться заходи відповідно до Інструкції з профілактики та ліквідації грипу птиці затвердженої наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України № 547 від 17.10.2011 року.

Баштанське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби у Миколаївській області наголошує, що пташиний грип - масове захворювання диких птахів та домашньої птиці, спричинене вірусом, який може передаватися від хворої птиці людині.

При найменших ознаках захворювання птиці у ваших господарствах, а також про всі випадки загибелі просимо терміново повідомляти до установ ветеринарної медицини за телефонами:

- Баштанського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області (096 907 2707, 098 816 3388, (05158) 2-84-34);

- Баштанської районної лікарні ветеринарної медицини МОДЛВМ: (05158) 2-84-35, 067 103 7526 – Баштанський відділ; 068 066 4720 – Новобузький відділ; 096 892 4822 – Казанківський відділ; 097 332 4590 – Березнегуватський відділ; 068 820 9779 – Снігурівський відділ

Детальніше з протоколом засідання ДНПК можна ознайомитись нижче