Навчальний візит до Польщі
Нещодавно завершився третій в цьому році навчальний візит до Польщі, організований Програмою USAID DOBRE спільно з Фондом розвитку місцевої демократії імені Єжи Регульського (FRDL, Польща). У заході взяли участь представники 20 громад із Миколаївської, Херсонської, Харківської, Запорізької, Кіровоградської, Чернівецької та Івано-Франківської областей.
Березнегуватську селищну територіальну громаду представляла начальник відділу з питань соціально-економічного, агропромислового розвитку та інвестицій – Альона Кузнецова, яка по приїзду в громаду презентувала результати навчального візиту, розповіла що з метою обміном досвідом учасники візиту протягом тижня вивчали досвід розвитку міст і гмін Мазовецького воєводства (гміни Гродзіськ-Мазовецький, міст Плонськ, Юзефув, Сєдльце, гміни Вішнєв).
Делегація з українських громад ознайомилася з методами підтримки бізнесу та залучення інвестицій, роботою підприємств з управління відходами, системами збору та переробки побутового сміття, вивчали досвід співпраці місцевої влади з громадськими організаціями та практики залучення мешканців до вирішення проблемних питань через інструменти громадського бюджету.
Окрему увагу приділили можливостям транскордонної програми Interreg NEXT Польща-Україна 2021-2027, яка відкриває перспективи для залучення коштів ЄС.
У місті Плонську відвідали комунальне підприємство, де ознайомилися з передовими технологіями переробки побутового сміття, включаючи сортування, переробку органічних відходів та зменшення обсягу відходів, що потрапляють на полігони, що покращує екологічну ситуацію та економить ресурси.
Під час кожен ділився своїми проблемами та напрацюваннями представники громад отримали цінний досвід і нові знання, які можна застосувати для подальшого розвитку.
Щира подяка за чудову організацію заходу Фонду розвитку місцевої демократії імені Єжи Регульського (Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej, Польща),програмі «Децентралізація Приносить Кращі Результати та Ефективність» (DOBRE ), що виконується міжнародною організацією Глобал Комюнітіз (GlobalCommunities)та фінансується Агенством США з міжнародного розвитку (USAID).