Людина стає песимістичною. Втрачає фокус. Їй стає важко домовлятися. Складно діяти в нових обставинах.
Все це може статися з кожним, якщо недосипати. Порушення режиму відпочинку вночі викликає безліч розладів, які люди не схильні пов’язувати з безсонням.
Як налагодити сон власними силами, розповідає Дельфін Удьєтт, дослідниця когнітивної неврології в Інституті мозку в Парижі.
Відома науковиця стала гостею нового епізоду сезону «Наука стійкості» подкасту «Простими словами» від «Віледж Україна» The Village Україна, що виходить в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?« – ініціативи першої леді Олена Зеленська.
Дельфін Удьєтт вивчає процес сну, сновидіння і їхній зв'язок із пізнанням. Гостя розповіла про те, що сучасна наука знає про сновидіння. Скільки треба спати, щоб добре почуватися. Чи допомагає денний сон надолужити недосипання вночі. І як процес сну пов'язаний із творчістю та здатністю вирішувати складні завдання.
«В умовах рутини ми можемо не відчувати сильного впливу від недосипання, бо там працюють звички. Але коли нам потрібна гнучкість або ми перебуваємо в непередбачуваних обставинах, наприклад, коли ми за кермом на невідомій дорозі, а хтось переходить дорогу в забороненому місці, – нам буде важко швидко адаптуватися. Це може бути небезпечним, якщо нам потрібно ухвалити важливе рішення чи коли на кону стоїть життя», - додає науковиця.
Конспект інтерв'ю тут: https://www.village.com.ua/.../359143-prostimy-slovami-4...
Розмову можна прослухати на подкаст-платформах:
Apple Podcasts - https://bit.ly/3WySD5L
SoundCloud – https://bit.ly/4gcg6k0
Spotify – https://bit.ly/3PLG5Ev
YouTube Music - https://music.youtube.com/watch?v=8ehvygqkeF4
YouTube - https://www.youtube.com/watch?v=8ehvygqkeF4
Сезон «Наука стійкості» подкасту «Простими словами» виходить у межах ініціативи першої леді Олени Зеленської із впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?».
Проєкт реалізовано у співпраці з Координаційний центр КМУ / Mental Health UA за підтримки ВООЗ World Health Organization (WHO).