Конкурс на одержання субгранту «Розвиток мікропідприємництва у громадах»
«Програма USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО)» (надалі – «Проект АГРО») зацікавлений у наданні підтримки діючим і придатним українським неурядовим і громадським організаціям, об’єднанням і приватним підприємствам, які запропонують життєздатні механізми започаткування нових видів господарської діяльності у громадах, що дозволить мешканцям розширити свої джерела доходів і підвищити конкурентоздатність на місцевому ринку праці. У свою чергу це повинно дозволити громадам розширити існуючий діапазон вузьких сфер спеціалізації або започаткувати нові види діяльності, що залучатимуть людей до оплачуваної праці чи мікропідприємництва.
МЕТА ЗАПИТУ:
З огляду на потребу в розробці та пілотуванні проектів, які дозволять сільським громадам отримати реальні інструменти для розвитку бізнесу, підвищення рівня зайнятості, якості потрібних місцевим роботодавцям людських ресурсів, діяльність у рамках субгранту може, зокрема, передбачати наступне:
- Розробку механізму виявлення економічної спеціалізації, до якої схильні мешканці громади (на основі історичного досвіду, наявного потенціалу чи ринкової ніші; якщо у громаді є які-небудь національні/етнічні меншини, слід врахувати національні/етнічні нішеві продукти).
- Інформаційні заходи з метою популяризації професій і занять, які користуються високим попитом серед місцевих роботодавців (всі заходи повинні проводитися з дотриманням вимог доступності для людей з інвалідністю).
- Розвиток у студентів і молоді навичок та готовності перетворювати свої творчі ідеї у підприємницьку діяльність (розробка адаптованих програм для дітей та молоді; якщо навчання проводиться мовою національних/етнічних меншин, перекладіть програми навчання, якщо про це попросять).
- Заходи з метою пошуку перспективних ідей і бізнес-ніш для впровадження у громаді.
- Заходи, покликані допомогти мешканцям громади, які мають бізнес-ідеї, оцінити перспективи їхньої реалізації.
- Навчальні заходи, що допоможуть започаткувати мікробізнес, і консультаційні програми, що дозволять розвивати господарську діяльність.
- Заходи з розвитку людського капіталу, що дозволять місцевим роботодавцям найняти кваліфікованих працівників або підвищити рівень зайнятості мешканців громади (залучення недостатньо представлених груп населення як додаткового активу для розвитку громади).
- Розробку механізмів координації діяльності місцевої влади, роботодавців і місцевих професійно-технічних навчальних закладів, що дозволять ініціювати чи розвивати ланцюги створення вартості або перспективні проекти, які потребують певної спеціалізації та масштабування.
- Сприяння співпраці між зацікавленими сторонами на території громад з метою підвищення якості послуг професійного навчання та бізнес-послуг для майбутніх підприємців.
- Удосконалення навчальних програм у місцевих навчальних закладах професійної освіти для підготовки кваліфікованих робітників, які користуються великим попитом серед роботодавців.
Проект AГРО заохочує заявки від організацій, які відповідають вищезазначеним критеріям прийнятності та демонструють наступне:
- Заявник може бути українською неурядовою або громадською організацією, об’єднанням або приватним підприємством. Заявник повинен бути офіційно заснованою, зареєстрованою в Україні організацією, що визнається відповідними українськими органами влади та дотримується українського законодавства і всіх вимог цивільного та податкового кодексів України.
- Заявник повинен мати щонайменше 5 років досвіду здійснення відповідної діяльності у сфері місцевого економічного розвитку, проектної діяльності, надання навчально-консультаційних послуг.
- Заявник повинен мати досвід успішної реалізації щонайменше 5 проектів у сфері розвитку людського капіталу, розробки та реалізації навчально-консультаційних програм, проектів розвитку бізнесу.
- Заявники повинні мати принаймні персонал на наступні посади: Координатор проекту та провідні експерти.
ІНФОРМАЦІЯ ПРО ПОДАННЯ ЗАЯВКИ
Заявки (технічну пропозицію, бюджет і супровідні документи) слід подавати в електронному форматі на нижчезазначену адресу електронної пошти з посиланням на RFA №29. Заявки повинні бути подані не пізніше 18:00 за місцевим часом 09 квітня 2021 р. на адресу: agro.subawards@chemonics.com.
Усі питання щодо ЗПЗ №29 просимо надсилати на ім’я менеджера відділу субгрантів і контрактів Аліну Пікінер, на електронну адресу: agro.subawards@chemonics.com з посиланням на RFA № 29 у темі листа.
Повний опис технічного завдання та інструкцій щодо підготовки та подання заявок наведені у Запиті на подання заявок на одержання субгранту (RFA/ЗПЗ) №29 за посиланням.