Березнегуватська громада
Миколаївська область, Баштанський район

Оголошення

Харчування дітей влітку

        З настанням літа варто скорегувати дитяче меню виходячи з сезонних потреб дитини. Наприклад, слід зважати на те, що діти ростуть й кількість білку теж має збільшуватися. А оскільки існує думка, що саме на літній період припадає пік активного росту — потрібно забезпечити дитину необхідною кількістю цього будівельного матеріалу.

10:05:58 03.07.2023

Дії у разі загрози виникнення радіаційної небезпеки

При оголошенні небезпечної ситуації не панікуйте, слухайте повідомлення. Дізнайтеся про час та місце збору мешканців для евакуації. Підготуйтеся до можливої евакуації: упакуйте у герметичні пакети та складіть у валізу документи, цінності та гроші, предмети першої необхідності, ліки, мінімум білизни та одягу, запас консервованих продуктів на 2-3 доби, питну воду. Підготуйте найпростіші засоби санітарної обробки (мильний розчин для обробки рук). Перед виходом з приміщення від'єднайте всі споживачі електричного струму від електромережі, вимкніть газ та воду.

09:39:34 03.07.2023

Ні наркотикам! Обирай життя!

Шкоду від наркоманії для фізичного і психічного стану переоцінити складно. Шкода від наркоманії полягає у виснаженні організму і психіки. Шкода від наркоманії розхитує судинну та імунну системи організму – наркоман часто хворіє, відмовляють нирки, печінка, підгнивають кінцівки, від уколів в пах відбуваються паралічі ніг. Смертельна шкода від наркоманії полягає в ризику зараження ВІЛ інфекцією, гепатитом і іншою гидотою через використані голки шприца. Шкода від наркоманії – це бути на грані між життям і смертю. Постійний ризик смерті від передозування. Всі наркотики є отрутами. Шкода від наркоманії різниться від прийому тих чи інших отрут. «Нешкідлива» марихуана, наприклад, викликає атрофію мозку, забудькуватість, сильне погіршення здатності сприймати і засвоювати інформацію. До речі, марихуана – один з найпопулярніших наркотиків серед студентів, завтрашніх лідерів нації. З цього і починається шкода від наркоманії. Після вживання, наркотики не всі виводяться з організму, мікрочастинки залишаються в тканинах тіла. Тому, навіть через роки після вживання наркотику, шкода від наркоманії проявляється на рівні розуму. Так час від часу людина буде відчувати стан затуманення, втоми, пригніченості. Концентрація і працездатність будуть погіршені. Таким чином, шкода від наркоманії складається з швидкого руйнування організму і особистості, а також руйнування сім’ї і суспільства в цілому.

08:06:27 03.07.2023

Сексуальне насильство: як розпізнати та де шукати допомогу

Не існує жодних виправдань для сексуального насильства, незалежно від стосунків між людьми. Шлюб, спільне проживання, родинні зв’язки не дають права на будь-які дії сексуального характеру без згоди чи з примусу. Сексуальне насильство може стосуватися жінок, дітей або чоловіків.

08:00:39 03.07.2023

Стартував конкурсний відбір кандидатів у помічники ветерана: контакти інформаційної підтримки

У суботу, 1 липня, Мінветеранів через інформаційний портал Е-ветеран https://eveteran.gov.ua розпочав прийом заяв на конкурсний відбір кандидатів на посади помічників ветерана у межах пілотного проєкту, що триватиме у Вінницькій, Дніпропетровській, Львівській та Миколаївській областях.

12:50:48 02.07.2023

СИЛЬНІ, НЕЗЛАМНІ, ВІЛЬНІ...

Миколаївська обласна військова адміністрація до Дня Конституції України започаткувала проєкт "Сильні, незламні, вільні!". Це цикл історій про людей, які мешкають в різних куточках нашого регіону та своїми вчинками надихають інших. ІСТОРІЯ № 2. ВІТАЛІЙ БУТУЧЕЛ Віталій Бутучел є керівником громадської організації «Центр допомоги «Надія є». З початку великої війни разом зі своєю командою займалися евакуацією та розміщенням цивільного населення з окупованих територій, надавали гуманітарну допомогу, готували та випікали хліб для цивільних і військових. Продовжують свою гуманітарну місію й сьогодні. "Особисто я почав допомагати місцевій територіальній обороні раніше, тому 24 лютого ми вже були об’єднанні в бажанні допомагати цивільним та військовим. Оскільки наш центр знаходиться тут давно й нас знали, тому з першого дня люди прийшли сюди. Тоді не було світла, води й газу…" - згадує Віталій про перші години повномасштабного вторгнення рф в України. Так, на території центру облаштували підвальне приміщення, яке слугувало бомбосховищем для понад сотні людей. Перші два-три тижні тут було багато місцевих біженців, які боялися залишатися в домівках. Потім почали приїздити люди з окупованих сіл навколо Баштанки, Снігурівщини, Херсона та далі за ним. Загалом через цей Центр пройшло до 10 тисяч людей. "Далі ми почали не тільки надавати людям допомогу, а й евакуювати їх. Перший транспорт вдалося взяти у мерії міста, кажу «У вас стоїть автобус, а я маю водія. Треба людей вивозити» і вже, здається, 3 березня автобус виїхав з Баштанки. Тоді евакуювали 27 чи 28 людей й відправили на Львів, а звідки автобус приїхав з продуктами харчування." - зазначає Віталій. За його словами, також евакуювали людей з окупованої Снігурівки, останній раз виїжджали туди 8 чи 9 травня. А волонтерські автобуси на Херсон їздили до кінця квітня 2022 року, де люди завчасно записувалися на евакуацію. Потому стало небезпечно, шляхи постійно обстрілювалися військами рф, тож було ухвалене рішення не ризикувати та припинити евакуацію. Віталій тішиться: "Коли ти бачиш, як після окупації об’єднуються сім’ї, то справді розумієш, що воно того вартувало. Навіть з інших країн (Греція, Німеччина, Польща, США) приїздили до нас, щоб ми допомогли забрати їх рідних з окупованих пунктів. Тоді ж у людей виникало питання «Скільки це коштує?», я жартома відповідав «Мільйон маєте? Ні, тоді це вам безоплатно». Ти розумієш, що ті емоції та вдячності людей, значать набагато більше!!!!" Якщо Ви знаєте людину, яка надихає інших та готові поділитися її історією з усіма, пишіть у коментарях або надсилайте на месенджер цієї сторінки. #проєктсильнінезламнівільні, #миколаївщина, #всебудеукраїна

10:28:30 02.07.2023

Пам’ятка – як уберегти дітей від алкоголю

Ні для кого не секрет, що в даний час підлітку зовсім не складно купити спиртні напої, як і сигарети. У кожному районі кожного населеного пункту країни є невеликі магазини, продавці яких не звертають уваги вік покупця. Та й самі підлітки, які вважають за краще вживати алкоголь у компанії, відправляють у магазин того, хто виглядає старшим за інших, і тому адміністративними заходами вирішити питання споживання алкоголю підлітками складно. І тому слід дивитися, як можна змінити цю ситуацію, впливаючи на дітей соціальними методами в сім’ї або навчальному закладі.

10:53:59 30.06.2023

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано